موتور برقی طراحی شده برای اقلیم ایران

موتور برقی طراحی شده برای اقلیم ایران

شركت دانش‌بنیان «دانش سالار ایرانیان» كه نزدیك به یك دهه در زمینه تولید دستگاه‌های سنجش و اندازه‌گیری مورد استفاده در علوم ورزشی و توان‌بخشی مشغول فعالیت است، در ششمین نمایشگاه تجهیزات پزشكی از دستگاه‌های جدیدی برای بررسی تعادل، فشار كف‌پا و تعادل بدن با حسگرهای ایرانی رونمایی كرد.
محمد همتی، رئیس هیات‌مدیره این شركت درخصوص كاربرد دستگاه‌های تولیدشده توضیح می‌دهد: دستگاه‌های جدید ما بیشتر در زمینه سنجش تعادل در طب سالمندان، استعدادیابی ورزشی و همچنین بررسی تناسب اندام‌ها یا مفاصل مصنوعی كاربرد دارد. این دستگاه همچنین می‌تواند میزان تاثیر درمان‌های حركتی روی بیماران مبتلا به ام‌اس را بررسی كند تا درمانگر قادر باشد متناسب با پیشرفت فرد، روش درمانی را تغییر دهد.
دستگاه فشارسنج كف‌پا نیز كه پیش از این یا به صورت كامل به كشور وارد می‌شده یا حسگرهای آن وارداتی بودند برای اولین‌بار با حسگرهای تولید داخل طراحی و ساخته شده است. 
این دستگاه علاوه بر بررسی میزان فشار كف‌پا در صورت نیاز قادر به ارائه اسكنی از كف‌پا به دستگاه‌های تولید كننده كفی‌های طبی شخصی است. به این ترتیب فرد بر‌اساس ویژگی‌های فیزیكی خود می‌تواند كفی طبی شخصی خود را به جای كفی‌های طبی عمومی استفاده كند.