printlogo


امضای پیمان صلح امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی باعث خشم ملت‌های مسلمان شده است
امضای سیاه در کاخ سفید
دیشب در مراسمی در كاخ سفید، نمایندگان كشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شكل رسمی با رژیم صهیونیستی توافق صلح امضا كردند. عبدا... بن‌ زاید، وزیر خارجه امارات و عبداللطیف بن راشد، وزیر خارجه بحرین به نمایندگی از كشورهای خود در این مراسم، در حالی اسناد صلح خیالی خود و رژیم اشغالگر قدس را امضا كردند كه بر‌خلاف پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی رژیم منامه و ابوظبی، اعتراضات علیه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها در این دو كشور عربی شدت گرفته‌است. توافق امارات و رژیم صهیونیستی، در قالب یك معاهده تنظیم شده و در آن، تعهداتی برای طرفین در نظر گرفته شده‌است. با این حال بر‌اساس اعلام منابع غربی، آنچه میان تل‌آویو و منامه امضا می‌شود سندی در حد یك بیانیه مشترك و تعهد دو كشور به صلح است. وزیران خارجه امارات متحده و بحرین در تضاد با آرمان مردم فلسطین وجهان اسلام، پیمان عادی‌سازی روابط را در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا کردند.
به گزارش ایرنا، عبدا... بن زاید آل نهیان از طرف امارات متحده عربی، عبدالطیف بن راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین از یک سو و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سوی دیگر این توافق را دیروز  در کاخ سفید به امضا رساندند.
در ابتدا توافق همکاری میان امارات و رژیم صهیونیستی با واسطه‌گری ترامپ به امضا رسید و سپس توافق مشابهی بین بحرین و رژیم اشغالگر امضا شد. ترامپ پیش از این مراسم، به طور جداگانه با وزیران خارجه دو کشور عربی حاشیه خلیج فارس و همچنین با نتانیاهو دیدار و گفت وگو کرد. وی در دیدار با بن زاید آل نهیان مدعی شد: توافق‌های امروز می‌تواند به صلح واقعی منجر شود.
طرف‌های حاضر همچنین توافق موسوم به آبراهام (ابراهیم) را به صورت چهارجانبه امضا کردند.
رئیس جمهور آمریکا این پیمان را دری هوشمند خواند نه در پشتی برای صلح.
ترامپ در پاسخ به این سوال که چرا در این مراسم هیچ یک از فلسطینیان دعوت نشده‌اند، گفت: آنها می‌بینند چه اتفاقی می‌افتد. اما فکر می‌کنم ما با فلسطینی‌ها در برخی موارد  دیدار خواهیم کرد.
وی خطاب به خبرنگاران گفت: شما بدون ریختن خون در خاک، صلح خواهید داشت.
همزمان جمع زیادی از مخالفان عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی مقابل کاخ سفید حضور یافته و علیه اشغالگری این رژیم و نادیده گرفته شدن حقوق مسلم فلسطینیان فریاد زدند.
 ترامپ: توافق فوق‌العاده‌ای با ایران خواهم کرد منتها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند
رئیس‌جمهور آمریکا قبل از امضای توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی گفت که توافق عظیمی با ایران خواهد کرد.
به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ایستاده بود گفت که با ایران «توافقی فوق‌العاده» خواهد کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من می‌خواهم ایران کشور بزرگی باشد؛ می‌خواهم ملت بزرگی باشد. فکر می‌کنم این رویداد فوق‌العاده‌ای باشد. من به نماینده‌های آنها گفته‌ام باید اول صبر کنند انتخابات تمام شود. هیچ چیزی نیست که آنها، چین و احتمالاً روسیه بیشتر از رئیس‌جمهور شدن جو بایدن خوب‌آلو دوست داشته باشند.»
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه گفت: «چون اگر جو‌بایدن پیروز شود، آنها ایالات متحده را صاحب خواهند شد. چین صاحب ایالات متحده خواهد شد. بنابراین، به همه آنها گفته‌ام تا بعد از انتخابات صبر کنند، ولی بعد از انتخابات باید به توافق بهتری برسیم. من این را می‌گویم.»
ترامپ ادامه داد: «ولی بعد از انتخابات باید به توافق بهتری دست پیدا کنیم. درباره ایران، آنها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند، چون اگر بایدن پیروز شود، آنها توافق خیلی بهتری نصیبشان می‌شود.»
وی گفت: «ولی من توافق خوبی با ایران خواهم کرد. [این توافق] آنها را برخواهد گرداند. ما به آنها به هر طریق ممکن کمک خواهیم کرد و ایران بسیار خوشحال خواهد شد. ایران خیلی سریع ثروتمند خواهد شد. فکر می‌کنم آنها باید تا بعد از انتخابات صبر کنند.» رئیس‌جمهور آمریکا درباره قصد بحرین و امارات متحده عربی برای علنی کردن روابط با رژیم صهیونیستی هم اظهار نظر کرد.
او گفت: «فکر می‌کنم اسرائیل چیزی بیشتر از صلح به دست آورده است. اینها توافق‌های بسیار قدرتمندی هستند. این صلح جدی است.در خاورمیانه صلح برقرار خواهد شد. فکر می‌کنم اسرائیل دیگر منزوی نیست.»
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیروز و در مراسم امضای توافق سازش میان رژیم صهیونیستی و دو کشور عربی بحرین و امارات در کاخ سفید مدعی شد که توافق «صلح ابراهیم»، مسیر را برای عبادت مسلمانان در مسجد الاقصی هموار می‌کند. وی در ادامه سخنانش گفت: «این توافق مسیر را برای صلح در خاورمیانه هموار می‌کند. کسی فکر نمی‌کرد چنین توافقی امکان‌پذیر باشد و من از ملت‌های خاورمیانه خواستم تفاوت‌هایشان را کنار بگذارند.»
 نتانیاهو در مراسم امضای توافق سازش: قدرت امنیت می‌آورد
نتانیاهو در مراسم امضای توافق سازش در کاخ سفید با حضور رئیس جمهور آمریکا، وزیران امور خارجه امارات و بحرین گفت تاریخ به ما نشان داده که قدرت، امنیت می‌آورد.
به گزارش فارس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز پس از سخنان ترامپ گفت که امروز روزی جدید برای صلح است.
وی با قدردانی از ترامپ برای ایستادن مقابل ایران مدعی شد: «شما شجاعانه در برابر ستمگران تهران ایستاده‌اید.من از ولیعهد ابوظبی، محمد بن زاید تشکر می‌کنم. من از وزیر خارجه بحرین بابت پیوستن به ما برای آوردن صلح به تمامی فرزندان ابراهیم تشکر می‌کنم.»
نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: مواهب این صلح، عظیم خواهد بود چون این توافق‌ها گسترش یافته و سایر کشورهای عربی را در بر خواهد گرفت و به درگیری میان اسرائیل و اعراب، یکبار برای همیشه پایان خواهد داد.
نتانیاهو اضافه کرد: «این توافق، تنها صلح میان رهبران کشورها نیست، بلکه صلح میان مردم است.من می‌خواهم اسرائیل را قوی کنم، خیلی قوی. چون تاریخ به ما نشان داده است قدرت، امنیت می‌آورد.»
عبدا... بن زاید، وزیر خارجه امارات نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت که شاهد تغییر در قلب خاورمیانه هستیم.
وی در این سخنرانی گفت: «امروز ما شاهد تغییر در قلب خاورمیانه هستیم؛ تغییری که در سراسر دنیا حس خواهد شد.» این مقام اماراتی همچنین از نخست وزیر رژیم صهیونیستی بابت تعلیق طرح اشغال کرانه باختری قدردانی کرد. وزیر خارجه امارات اضافه کرد: «معتقدیم آمریکا نقش مثبتی در خاورمیانه بازی می‌کند و توافقی که امروز آن را امضا می‌کنیم این را نشان می‌دهد. این توافق به ما کمک می‌کند در کنار مردم فلسطین بایستیم.» عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر خارجه بحرین نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت که توافق امروز گام نخست است.
وی در ادامه سخنانش گفت: «از دیرباز درگیری‌ و بی‌اعتمادی‌ها خاورمیانه را عقب نگاه داشته‌ و موجب شده‌اند توانمندی‌های بالقوه بهترین مردمان ما شکوفا نشوند.»
این مقام بحرینی گفت: «خطاب به برادرانم در امارات، این توافق صلح تاریخی با اسرائیل را به شما تبریک می‌گویم. خطاب به نخست‌وزیر نتانیاهو و کشور اسرائیل، به رسمیت شناختن صلح توسط شما را تمجید می‌کنیم و خطاب به رئیس‌جمهور ترامپ می‌گویم دیدگاه شما باعث شده صلح به یک واقعیت تبدیل شود.»
وزیر خارجه بحرین در ادامه گفت: «توافق امروز گام نخست است. اکنون بر ما فرض است که صلح و امنیتی که مردمان ما شایسته آن هستند را به ارمغان بیاوریم.»

آدرس مطلب http://jamejamdaily.ir/newspaper/page/5757/1/77428/0