printlogo


رئیس رسانه ملی در دیدار با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأكید كرد
تقویت روحیه مقاومت با روایتگری هنرمندانه زندگی شهدا

 رئیس رسانه ملی، سازمان صداوسیما را خادم خانواده شهدا و ایثارگران خواند و گفت: امروز پرچم شهدا را در نبرد با هجمه همه‌جانبه دشمنان در دست گرفته‌ایم و عزم برافراشته نگاه ‌داشتن آن را داریم، چون با تمام وجود معتقدیم شهدا و ایثارگران بالاترین داشته ما برای مقاومت در برابر دشمن هستند.
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دكتر علی‌عسكری در دیدار با سعید اوحدی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز كه فرهنگ غرب به دنبال فرسایش فرهنگ ملت ماست و می‌كوشد روحیه مقاومت را از ما بگیرد، آنچه بیش از هر چیز به ما كمك می‌كند تا بتوانیم روحیه ایمان و معنویت‌مان را حفظ كنیم، شهیدان هستند. ما گرچه هیچ‌گاه قادر به پی بردن به اعماق وجود و روح بلند این شهدا نیستیم، اما می‌توانیم قصه زندگی این شهدا را هنرمندانه برای مردم بازگو كنیم.
وی با اشاره به تأثیرگذاری این كار، گفت: همان‌طور كه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، زنده نگه‌ داشتن یاد شهدا به ‌اندازه خود شهدا اهمیت دارد، مسؤولیت این روایتگری امروز برعهده ماست.
رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به فعالیت‌هایی كه تاكنون در معاونت‌های برنامه‌ساز رسانه ملی برای معرفی شهدا و ایثارگران شده و همچنین تولید صدها مستند در این زمینه، گفت: از معاونت امور استان‌ها با توجه به گستردگی آن در سطح كشور، خواسته‌شده تا صد شهید هر استان را در فهرستی جمع‌آوری كنند. این مأموریت علاوه‌بر مراكز استانی به معاونت‌های برنامه‌ساز دیگر نیز ابلاغ‌شده تا بتوان با شناسایی شهدا، روایت‌های نابی از زندگی آنها یافت و به مردم عرضه كرد.
رئیس رسانه ملی همچنین از بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا فصل‌های خاص زندگی شهدا را بیابند و آن را بنویسند تا بتوان آثار مختلفی از این زندگینامه‌ها، در قالب‌های نمایشی تولید كرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف قالب‌های برنامه‌سازی، گفت: زندگینامه شهدا و ایثارگران، بسته به ظرفیت هر مورد، در قالب یك‌متن، مستند یا ساختار‌های نمایشی دیگر چون فیلم و سریال قابل ارائه است. بخش‌های مختلف رسانه ملی از شبكه‌های استانی گرفته تا برون‌مرزی، فضای مجازی و بخش‌های مختلف خبری آماده ارائه بهترین تولیدات در این حوزه هستند.
 پرچمداری رسانه ملی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست از رسانه ملی به‌عنوان مهم‌ترین رسانه كشور یاد كرد كه می‌تواند به این بنیاد در حوزه‌های فرهنگی یاری دهد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با همكاری دوجانبه بنیاد و رسانه ملی می‌توانیم گام‌های بلندی برای بهره‌مندی از این گنج گرانبها برداریم.
وی با قدردانی از سازمان صداوسیما گفت: درباره فعالیت‌های رسانه ملی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر چه بگوییم كم است و این سازمان در بسیاری از موارد در این زمینه از ما پیشی گرفته است.
اوحدی با ارائه گزارشی از اقدامات به انجام رسیده در دوره كوتاه قبول مسؤولیتش، از رویكردهای این بنیاد در دور جدید سخن گفت و طرح هر هفته سفر به یك استان را ازجمله رویكردهای خدماتی این بنیاد برشمرد.
رئیس بنیاد شهید گفت: در این طرح ما هر هفته در یك استان به بررسی مسائل و مشكلات خانواده شهدا و ایثارگران می‌پردازیم و تاكنون به 12 استان سفركرده‌ایم.
وی با اشاره به نقش مؤثر رسانه ملی در پوشش برنامه‌ سفرها و اطلاع‌رسانی درباره خدمات این بنیاد، گفت: قرار است در آغاز هفته دفاع مقدس به استان كرمان سفر كنیم و در اولین روز از این هفته از مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به این مهم بپردازیم كه رسانه ملی نیز آن را پوشش خواهد داد.
اوحدی گفت: اقدامات در حوزه اشتغالزایی، درمان، مسكن و رفع دیگر مشكلات خانواده شهدا و ایثارگران، بخش‌هایی از خدماتی است كه تاكنون 70 درصد آن محقق شده و رسانه ملی به‌خوبی آن را پوشش داده است.
وی بابیان این‌كه مأموریت ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: این بنیاد همگام با اقدامات خدماتی باید تبدیل به مجموعه فرهنگی اثرگذاری شود. وی با اشاره به مقوله تاب‌آوری به‌عنوان یكی از موضوعات روز جامعه گفت: در جبهه فرهنگی، كشور باید انسجام كامل داشته باشد و اگر تاب‌آوری ریشه در ارزش‌ها داشته باشد، می‌تواند عامل ایستادگی در برابر بحران‌های مختلف باشد.
اوحدی با بیان این‌كه در این بنیاد گنجی گرانبها از آثار شهدا و ایثارگران وجود دارد، گفت: مجموعه «راویان ایثار و شهادت» شامل 9 میلیون سند از این آثار گردآوری و رونمایی شده است.

آدرس مطلب http://jamejamdaily.ir/newspaper/page/5757/1/77432/0