نسخه Pdf

برای امنیت

شانزده مامور پلیس در جریان درگیری با مجرمان در شهریور ماه شهید شدند

برای امنیت

مردادماه امسال برای پلیس، ماه خونینی بود و ۱۶مامور پلیس در مسیر حفظ امنیت در عملیات برخورد با اشرار و سارقان، کشف کالای قاچاق و اقدام تروریستی به شهادت رسیدند. در این ماه استان سیستان‌و‌بلوچستان با چهار شهید و خوزستان با سه شهید بیشترین شهدا را داشتند.

این در حالی است که نیمی از شهادت‌ها از ابتدا تا پنجم مرداد بود و تلخ‌ترین حادثه مربوط به ترور کوردلانه ماموران پلیس راه خاش در سیستان‌و‌بلوچستان بود. در این ماه۱۵ نیروی کادر پلیس و یک سرباز به شهادت رسیدند. بیشتر شهدا در راه مبارزه با مجرمان خطرناک و اشرار جان خود را  فدا کردند. 

1402.5.27
اصفهان
ماموران پلیس اصفهان در جریان وقوع قتلی در خیابان صدوقی اصفهان قرار گرفتند. با حضور ماموران مشخص شد قاتل خونسردی سوار بر خودروی کوئیک در وسط خیابان به مردی شلیک و سپس متواری شده است. ساعتی بعد به ماموران کلانتری ۱۶ اصفهان خبر رسید قاتل فراری در خیابان شناسایی شده است. با حضور دو تیم گشتی کلانتری ۱۶ برای بررسی موضوع، قاتل خونسرد با اسلحه به سوی ماموران شلیک کرد. در جریان این تیراندازی‌ها دو مامور کلانتری به شهادت رسیده و قاتل هم با شلیک پلیس به هلاکت رسید. در تحقیقات بیشتر مشخص شد عامل شهادت دو نیروی پلیس، قاتل اجاره‌ای بوده و از سوی فردی برای انجام قتل خیابان صدوقی اجیر شده بود.
شهید امیر حسین‌زاده احمدی
شهید محمداحسان شفیعی


1402.5.11
کرمان
پلیس جیرفت که چند وقتی بود در جریان قاچاق مواد مخدر و سوخت از سوی شوتی‌ها در جاده‌های این شهر قرار گرفته بود، روز یازدهم مرداد ماموران پلیس مشغول کنترل جاده و تور ایست و بازرسی بودند که متوجه شدند یک خودروی بار قاچاق در حال فرار است. ماموران با خودرو به تعقیب آنها پرداختند اما قاچاقچیان روی جاده گازوئیل ریختند. خودرو پلیس پس از رسیدن به محل ریخته شدن گازوئیل کنترلش را از دست داده و واژگون شد. دو مامور پلیس به بیمارستان منتقل شدند اما ساعتی بعد میلاد آزاد داور به علت شدت جراحات به شهادت رسید. قاچاقچیان خطرناک هم از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
شهید میلاد آزاد داور 

1402.5.1
سیستان‌و‌بلوچستان
گشت پلیس راه خاش به تفتان با چهار نیروی پلیس در حال گشتزنی در این جاده بود که در تماسی درخواست کمک می‌شود. نیروهای پلیس به محل درخواستی اعزام شدند اما تروریست‌های مسلح از قبل در کنار جاده مخفی شده‌بودند شروع به تیراندازی به سمت خودرو سمند کردند. تروریست‌ها با غافلگیری نیروهای پلیس راه، آنها را به رگبار بستند و بلافاصله از محل فرار کردند. بعد از وقوع این حادثه تروریستی خودروهای گذری موضوع را به پلیس اطلاع دادند و دقایقی بعد مشخص شد هر چهار مامور پلیس در صحنه به شهادت رسیده اند. روز بعد گروهک تروریستی جیش‌العدل مسئولیت حمله مرگبار به خودرو پلیس را به‌عهده گرفت. دادستان مرکز استان سیستان‌و‌بلوچستان هم دستور ویژه برای شناسایی تروریست‌ها صادر کرد.
شهید محمدرضا اسمعیلی
شهید رضا شیخی
شهید مهدی ا...‌پور
شهید حسن وحیدی


1402.5.15
تهران 

چند وقتی است که شهرداری تهران در حال تخریب ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز محله خلازیر در منطقه۱۹ است. روز ۱۵مرداد قرار بود یک ساختمان هفت طبقه که دو طبقه غیرمجاز داشت در این منطقه تخریب شود. عوامل شهرداری مثل همیشه زنجیری را به ستون اصلی بستند تا با کشیدن ستون، ساختمان را تخریب کنند.همه چیز آماده بود اما با اولین حرکت لودر ساختمان‌های کناری لرزید و سه ساختمان فرو ریخت. بعد از خوابیدن گرد‌و‌خاک مشخص شد رئیس پایگاه دهم پلیس امنیت تهران و یکی از همکارانش زیر آوار مانده و به شهادت رسیده‌اند. همچنین سه نفر دیگر در این حادثه جان باختند.
شهید یزدان سلیمان‌آبادی
شهید حسین اسماعیلی


1402.5.28
استان فارس 
قرار بود سارق سابقه‌داری به همراه سایر متهمان از کلانتری شهر بیضا به دادسرا منتقل شوند. متهمان به یک دیگر دستبند شدند و در حیاط کلانتری منتظر آمدن خودرو بودند. دزد سابقه‌دار که منتظر فرصت فرار بود یکباره از غفلت سرباز کلانتری استفاده و اسلحه او را سرقت و شروع به تیراندازی کرد. کلانتری به میدان جنگ تبدیل شد. دقایقی بعد همه چیز آرام شد اما مشخص شد دو سرباز پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند. با انتقال آنها به بیمارستان سرباز رامین جوکار آسمانی شد. همچنین عامل اصلی سرقت اسلحه و تیرانداز هم که مجروح شده بود، به بیمارستان منتقل شد  و زنده ماند.
شهید رامین جوکار

1402.5.28
خوزستان
صبح زود به ماموران پلیس آگاهی مسجدسلیمان خبر رسید یک سارق مسلح خطرناک در شهر حضور دارد و مخفیگاه او شناسایی شده است. یک تیم از ماموران زبده پلیس برای دستگیری او آماده و به سمت مخفیگاهش رفتند. سارق مسلح به محض این‌که احساس کرد پلیس در یک قدمی اوست شروع به تیراندازی به سمت ماموران کرد. در جریان این تیراندازی سعید پویان، مامور پلیس آگاهی به شهادت رسید و سارق مسلح فرار کرد. متهم فراری اول شهریور در شیراز شناسایی و دستگیر شد.
شهید سعید پویان 

1402.5.12
کهگیلویه‌وبویراحمد 

ماموران پاسگاه میمند شهرستان دنا مثل هر روز مشغول کنترل تردد خودروها برای برخورد با خودروهای قاچاق‌بر بودند که یکباره یک خودروی پژو ۴۰۵ شوتی از دور با سرعت وارد محدوده ایست بازرسی شد. ماموران به این راننده ایست دادند اما او بی‌توجه به سمت ماموران آمد و گروهبان یکم سینا آراسته را زیرگرفت و فرار کرد. مامور پلیس به علت شدت جراحات جانش را از دست داد. راننده فراری یک ساعت بعد با رها کردن خودرو به سمت کوه‌های زاگرس رفت اما ماموران او را شناسایی و دستگیر کردند.
شهید سینا آراسته


1402.5.2
خوزستان 
دوم مردادماه به ماموران پلیس ایذه خبر رسید که سارقان مسلح در یکی از روستاهای این شهر مخفی شده‌اند. گشت پلیس برای بررسی موضوع به روستای مورد نظر رفتند. ماموران در تحقیقات متوجه شدند سارقان در یک خانه مخفی شده‌اند. به محض حضور ماموران مقابل خانه، سارقان مسلح روی ماموران آتش گشودند. در این حادثه یکی از سارقان مسلح کشته شد و دو مامور پلیس به شهادت رسیدند. 
شهید  علی غلامی
شهید  سلمان غریبی


1402.5.5
چهار محال بختیاری
درگیری طایفه‌ای در یک روستا به‌دلیل اختلافات ملکی شروع شده بود. ماموران پلیس برای کنترل اوضاع به یکی از روستاهای شهرستان اردل رفتند. دو طرف درگیری مشغول زد و خورد بودند که مامور پلیس با دستور مقام قضایی شروع به شلیک تیر هوایی کرد. دقایقی بعد با حضور نیروهای بیشتر این درگیری به اتمام رسید اما مشخص شد دو نفر از طرفین دعوا به قتل رسیده و علی شوقی مامور پلیس هم به علت اصابت گلوله به شهادت رسیده است.
شهید علی شوقی


1402.5.3
همدان
به پلیس ملایر خبر رسیده بود که محموله سنگین مواد مخدر از سوی شوتی‌سواران در حال ورود به این شهر است. ماموران پلیس برای دستگیری قاچاقچیان اقدام به ایست و بازرسی کردند. ماموران مبارزه با مواد مخدر به محض دیدن خودرو پژوی حامل مواد مخدر شروع به درگیری با راننده کردند اما در این میان سرگرد علی میرزایی مجروح می‌شود. پلیس مجروح به بیمارستان منتقل شد اما به علت شدت جراحات شهید شد. سرانجام عامل این جنایت ۱۶مرداد در استانی دیگر شناسایی و دستگیر شد.
شهید علی میرزایی

مجید غمخوار - تپش
ضمیمه نوجوانه
تیتر خبرها