سرقت سازهای آهنگساز سرشناس

سرقت سازهای آهنگساز سرشناس

چهارسارق نقاب‌دار که شبانه به خانه‌های مردم در تهران دستبرد می‌زدند در آخرین سرقت خود وارد خانه آهنگساز سرشناس شدند و سازهای او را سرقت کردند.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، روز‌های پایانی هفته گذشته مردی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران با طرح شکایتی گفت‌: با خانواده‌ام از سفر بازگشته بودیم که متوجه تخریب قفل در خانه و سرقت وسایل از جمله دلار، طلا، سکه و اموال قیمتی از خانه‌مان در غرب تهران شدیم.
با دستور قضایی تحقیقات ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در این باره ادامه داشت تا این‌که چند نفر دیگر هم با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. در بررسی این پرونده‌ها معلوم شد که خانه‌های این افراد در غرب و شمال‌غرب تهران به یک شیوه سرقت شده است‌. وقتی ماموران فیلم دوربین مداربسته ساختمان‌های محل سرقت را بازبینی کردند، به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد، چهار مرد که به چهره‌های‌شان نقاب زده‌اند در نبود صاحبخانه‌ها وارد خانه‌ها شده و اموال‌شان را به سرقت بردند و آن را در وانتی با پلاک مخدوش گذاشته و فرار کرده‌اند. در ادامه چند روز پیش مرد آهنگسازی به اداره پلیس آگاهی آمد و اعلام کرد خانه‌اش مورد دستبرد قرار گرفته است. این مرد در تحقیقات گفت‌: برای انجام یک پروژه آهنگسازی بیرون از خانه رفته بودم. آخر شب که بازگشتم با صحنه عجیبی رو‌به‌رو شدم‌. قفل در خانه‌ام تخریب شده بود، وسایل خانه از جمله جاروبرقی و همه سازهایم به سرقت رفته بود.ماموران در بازبینی فیلم دوربین مداربسته ساختمان محل زندگی او پی بردند سارقان همان متهمان تحت تعقیب هستند که به خانه این آهنگساز هم دستبرد زده‌اند.
مصطفی تقی‌زاده، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت‌: تحقیقات برای دستگیری سارقان فراری خانه‌های پایتخت‌نشینان ادامه دارد.

قتل خانوادگی در شیراز 
مردی ۴۶ ساله که با سلاح سرد، همسر و دختر خود را به قتل رسانده بود، بازداشت شد.
فرمانده انتظامی شهرستان شیراز استان فارس به جام‌جم گفت‌: ساعت۱۳بعداز‌ظهر سه‌شنبه شانزدهم آبان امسال، با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل در یکی ازمحله‌های شهر شیراز، ماموران کلانتری۳۱ جنت در محل حادثه حاضر شدند و در بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد مردی ۴۶ساله با یک تیغه سلاح سرد، همسر36ساله خود و دختر8ساله‌اش را به قتل رسانده است.  فرد قاتل در اطراف محل وقوع حادثه، شناسایی شد. متهم انگیزه خود از به قتل رساندن دو عضو خانواده‌اش را اختلاف خانوادگی اعلام کرد‌. 

رمالی؛ پوشش کلاهبرداری
فردی که با فریب به شیوه رمالی از افراد  کلاهبرداری می‌کرد، بازداشت شد. 
سرهنگ محمد مهدی‌خانی، فرمانده انتظامی شهرستان ابهر استان زنجان به سایت پلیس گفت‌: شناسایی فردی که به شیوه رمالی و دعانویسی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران با انجام اقدامات به موقع این متهم را هنگام  کلاهبرداری از طریق دعانویسی و رمالی شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند. متهم با طالع‌بینی و فال‌گیری، پس از جلب و سوء‌استفاده از اعتماد قربانیان با وعده‌های دروغین به آنها و نیز سوءاستفاده از باورهای دینی مردم و همچنین برقراری روابط دوستانه مبالغ زیادی پول دریافت می‌کرد.