اتمام حجت با آمریکا

اتمام حجت با آمریکا

دبیرکل حزب‌ا... لبنان در سخنرانی دیروز خود ضمن پرده‌برداری از برخی اقدامات حزب‌ا... علیه رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر با آمریکا و اسرائیل اتمام حجت کرد که تنها راه جلوگیری از جنگ منطقه‌ای، پایان دادن به جنایات در غزه است.

سید حسن نصرا... که دیروز به مناسبت روز شهید سخنرانی کرد به بررسی مهم‌ترین تحولات جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و آخرین تحولات منطقه پرداخت. وی تاکید کرد: مقاومت لبنان در میدان حرفش را می‌زند، چشم‌ها باید به میدان دوخته شود نه سخنان ما، ما فقط شرح میدان را می‌گوییم.
وی درباره حملات مقاومت لبنان به سرزمین‌های اشغالی گفت: عملیات مقاومت اسلامی در لبنان با وجود تمام اقدامات پیشگیرانه اشغالگران ادامه دارد. در عملیات مقاومت در سطح اقدامات کمی و کیفیت تسلیحات، مانند استفاده از پهپادهای تهاجمی و نوع موشک‌ها، پیشرفت‌هایی صورت گرفته است. مقاومت اسلامی در لبنان استفاده از موشک‌های برکان حامل نیم تن مواد منفجره را در عملیات خود آغاز کرده و عملیات آن علیه رژیم اشغالگر در عمق فلسطین اشغالی بهبود یافته است. نصرا... افزود:‌ مقاومت هر روز با پهپادهای شناسایی به اعماق فلسطین اشغالی نفوذکرده وبه حیفا می‌رسد، برخی‌از آنها برمی‌گردند وبرخی‌دیگر برنمی‌گردند.
دبیرکل حزب‌ا... لبنان خاطرنشان کرد: در لبنان به استثنای برخی مواضع غیرعادی، موضع کلی در همبستگی با غزه و حمایت یا درک عملیات مقاومت وجود دارد. موضع کلی در لبنان حمایتی است و این حمایت جبهه جنوب را به یک جبهه مؤثر و تأثیرگذار تبدیل می‌کند. نصرا... افزود: رزمندگان مقاومت با وجود واقعیت دردناک موجود با سربلندی و با قوی‌ترین تیپ‌های نخبه می‌جنگند و این نشان‌دهنده ناتوانی اسرائیل است. اسرائیل به هیچ دستاوردی که بتواند به مخاطبان خود ارائه دهد، دست نیافته است.
وی اضافه کرد، خلاقیت مقاومت تعیین کننده است و چشم‌ها امروز به میدان نبرد دوخته شد. اشغالگران نمی‌توانند تصویری از پیروزی برای خود  یا تصویر شکست برای مقاومت ارائه دهند. 
     
نتایج حملات یمن
دبیرکل حزب‌ا...لبنان در بخش دیگری ازسخنرانی امروز خود به حملات موشکی و پهپادی یمن به سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و گفت: حمله نیروهای یمن به اهداف اسرائیلی با موشک و پهپاد، پیامدهای مهمی دارد. اهمیت حمایت نیروهای مسلح یمن از فلسطین این است که آنها در عین حال یک ارتش و یک مقاومت هستند و در نتیجه این حملات دشمن مجبور شد بخشی از پدافند هوایی، گنبدهای آهنین و موشک‌های پاتریوت خود را از جنوب و شمال فلسطین به ایلات منتقل کند. حملات رزمندگان دلاور یمن و در نتیجه کوچ شهرک‌نشینان به فشار بیشتر بر کابینه نتانیاهو منجر شد. نصرا... با اشاره به ملحق شدن مقاومت اسلامی عراق به عملیات طوفان الاقصی با هدف قرار دادن پایگاه‌های اشغالگران آمریکا در سوریه و عراق تصریح کرد: عملیات مقاومت عراق علیه اهداف آمریکایی در حمایت از فلسطینی‌ها و در خدمت ایده آزادی عراق و سوریه است. دبیر کل حزب‌ا... لبنان خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند این عملیات علیه آنها متوقف شود، باید تجاوز به غزه را متوقف کنند. وی درباره نقش سوریه در محور مقاومت گفت: سوریه بار بسیار بزرگی را به دوش می‌کشد و علاوه بر موقعیت تعیین‌کننده، رزمندگان مقاومت و جنبش‌های مقاومت را در آغوش می‌گیرد و پیامدهای آن را نیز به دوش می‌کشد. 
     
قدرت مقاومت به برکت رهبری ایران است
سیدحسن نصرا...در بخش دیگری از اظهاراتش به نقش جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت اشاره کرد و افزود: اگر قدرتی برای مقاومت در لبنان و فلسطین و دیگر گروه‌های مقاومت در منطقه وجود دارد به برکت رهبری ایران است. ایران از هیچ حمایتی ازمقاومت دریغ نکرد تا مردم منطقه به‌رغم همه تهدیدها پایداری کنند. ایران به نمایندگی از گروه‌های مقاومت تصمیم نمی‌گیرد، بلکه حامی و پشتیبان آنها باقی خواهد ماند. سیدحسن نصرا... ادامه داد: نباید بگذاریم که دشمن با وجود کشتارهایی که مرتکب می‌شود به اهداف خود دست پیدا کند. مابا همه شهدای خود عهد می‌بندیم که این راه را ادامه دهیم تا اهداف و دستاوردهای‌شان را حفظ کرده و به پیروزی آینده برسیم و این درحال محقق شدن است. سیدحسن نصرا...خاطرنشان کرد،اسرائیل پس‌از ۷اکتبر، با اسرائیل‌قبلی متفاوت است ومرحله آتی‌اش این مسأله را ثابت‌خواهد کرد.