ایستاده با قلم

بیانیه رسانه‌های ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن خبرنگاران

ایستاده با قلم

 امروز 40 روز از آغاز جنایت رژیم غاصب صهیونیستی در کشتار مردم مظلوم غزه به‌ویژه کودکان می‌گذرد و هم زمان 700 رسانه ایرانی د رکنار جمعی از هنرمندان ، نویسندگان و ناشران به این موضوع واکنش نشان دادند.

در کنار همه خبرنگاران آزادیخواه جهان
700 رسانه ایرانی شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت کشتار بی‌سابقه مردم و خبرنگاران در جریان نبرد غزه، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و ضمن تاکید بر توقف این جنایت، یاد شهدای خبرنگار و سایر شهدا را گرامی داشتند.در بخشی از متن این بیانیه آمده‌است: ما رسانه‌های ایرانی، شهادت ۵۰ خبرنگار در غزه و هدف قرار گرفتن عمدی خانه‌های آنها توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی که در موارد متعددی به شهادت خانواده‌های این عزیزان هم منجر شده‌است، در کنار کشته شدن بیش از ۱۱هزارنفر از مردم مظلوم غزه را که در میانشان هزاران زن و کودک به خاک و خون کشیده‌شدند، با قلبی آکنده از غم محکوم می‌کنیم. بر خود لازم می‌دانیم این نسل‌کشی را به تمام آزادیخواهان جهان تسلیت بگوییم و امید داشته‌باشیم هرچه زودتر با تلاش همگانی، نه تنها مانع از آن شویم که این اقدامات غیرانسانی از دید دنیا پنهان بماند، بلکه به بازگردانی این سرزمینِ آسمانی به مالکان حقیقی‌اش کمک کنیم.رسانه‌‌های جمهوری اسلامی ایران همصدا با همه آزادگان جهان، یاد و خاطره شهیدان راه روشنگری در غزه را گرامی می‌دارد و این جنایات را مهر تایید دیگری بر ماهیت خودکامه این رژیم جعلی و شقاوت حامیان آن می‌داند. رژیم غاصب و جانی، رودی از خون‌های پاک کودکان بی‌پناه فلسطینی جاری ساخته‌‌است. کتاب واژه‌نامه جنایت‌هایتش، از قطره قطره خون ریخته بی‌گناهان، هزاران صفحه ساخته‌است! و شما ای مردمان عزیز غزه! چه میزان مظلومید که صدای جهانیان نیز در گوش مسخ شدگان جهان قدرت تأثیر ندارد.امروز، یک جهان به نوای شما گوش داده و در فراز و فرود این آوا با شما همصدایی می‌کند.

وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ 
و‌ به خواست خدا پیروزی با شما خواهدبود.

 
ساعت 12 به وقت قدس
در روزهایی که گذشت با وجود هجمه رسانه‌ای غرب به‌ویژه آمریکا برای وارونه جلوه‌دادن حقیقت و حمایت آشکار خبری و تبلیغی از رژیم کودک‌کش صهیونیستی اما آزادیخواهان و حقیقت‌طلبان سراسر جهان به‌ویژه مردم کشورهای مسلمان و منطقه با اقدامات موثر نظیر راهپیمایی و انتشار بیانیه و فعالیت‌های رسانه‌ای، قدم‌های مثبتی در اعلام انزجار از رژیم‌صهیونیستی و حامیانش و رسوایی آنها در سطح بین‌المللی برداشتند. در این میان فارغ از حضور خودجوش مردمی از قشرهای مختلف، هنرمندان و اهالی ادبیات هم طرف درست تاریخ ایستادند و به‌ویژه با خلق و تولید آثار هنری و ادبی نقش مهمی در ثبت هنرمندانه و تاثیرگذار حوادث اخیر و حماسه مقاومت مردم فلسطین داشتند. به‌جز تولید آثاری مرتبط در این زمینه، نفس حضور چهره‌های فرهنگی و ادبی و هنری در میدان هم روحیه‌بخش است و با توجه به شهرت و محبوبیت آنها در میان عامه مردم، برای همراهی بیشتر و پررنگ‌تر با جریان مقاومت ایجاد انگیزه می‌کند. تازه‌ترین حرکت در زمینه رسوایی رژیم‌صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین و به‌ویژه همدلی با کودکان غزه، برنامه گردهمایی نویسندگان و ناشران است که با عنوان «ساعت12 به وقت قدس» از ساعت 11تا 15امروز در حوزه هنری برگزار می‌شود. نکته قابل اشاره که اهمیت و ابعاد این حرکت را قوت می‌بخشد این است که این مراسم فقط محدود به ایران نیست و همزمان در کشورهای دیگری چون امارات، بحرین، الجزایر، عربستان‌سعودی، سودان، عمان، سوریه، عراق، کویت، لبنان، لیبی، یمن، تونس، موریتانی، مصر، مغرب، اردن و فلسطین برگزار می‌شود.این گردهمایی با همکاری اتحادیه‌ها و موسسات ادبی و نشر ایران و اتحادیه‌های ادبی و نویسندگان کشورهای عربی برگزار خواهد شد. هرکدام از این دو بخش داخلی و خارجی، وزن و اعتبار ویژه‌ای دارند و دایره وسیعی از نویسندگان و شاعران را شامل می‌شود. بنابراین بازتاب رسانه‌ای چنین برنامه‌ای به جهت حضور افراد معتبر می‌تواند نقشی جدی در حمایت از کودکان و مردم غزه و تاباندن نوری به این تاریکی تاریخی برای جلب توجهی جهانی داشته باشد. در این میان به‌ویژه اتحادیه‌های ادبی و نویسندگان کشورهای عربی با توجه به حضور همیشگی‌شان در بزنگاه‌ها همچون حمایت از مقاومت فلسطین به‌ویژه با برگزاری جایزه جهانی فلسطین و همدلی و همراهی با ملت عزادار ایران و عراق هنگام شهادت سردار حاج‌قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، این امیدواری را برای مثبت بودن این حرکت و گردهمایی افزایش می‌دهند. اتحادیه‌های ادبی و نویسندگان کشورهای عربی که همواره بر ضرورت زنده نگاه‌داشتن موضوع فلسطین به‌عنوان یک اولویت اسلامی و برجسته‌سازی آن در آثار و تالیفات ادبی حمایت کرده‌اند، این‌بار هم می‌توانند نقش موثری در میدان ایفا کنند.

راهپیمایی حمایت از کودکان غزه در شهرهای مختلف ایران
به‌جز این گردهمایی که با وزن و اعتبار فرهنگی وهنری و ادبی در تهران و همزمان در چند کشور دیگر برگزار می‌شود، در چهلمین روز شهادت کودکان غزه ویژه‌برنامه‌ها وحرکات فرهنگی دیگری هم در نقاط دیگر ایران برگزار خواهد شد. یکی ازاین اقدامات راهپیمایی امروز درشهر قم درحمایت ازکودکان غزه است. حرکتی که امتداد راهپیمایی باشکوه روز دانش‌آموز خواهد بود. همچنین شهرتبریز هم ازجمله شهرهایی است که برنامه ویژه‌ای را برای حمایت از کودکان غزه و در چهلمین روز موج جدید جنایات رژیم‌صهیونیستی تدارک دیده است.