الی بیت‌المقدس

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی حمایت از کودکان مظلوم غزه پیام های روشن و مشخصی برای صهیونیست ها دارد

الی بیت‌المقدس

تاکنون بیش از ۴۷۱۰ کودک در غزه به‌واسطه حملات وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند و تصاویر منتشر شده از این جنایات موجب شده تا بسیاری از مردم دنیا نسبت به اقدام وحشیانه صهیونیست‌ها بی‌تاب شوند و این روند در همه دنیا موج جدید و کم‌نظیری در حمایت از فلسطین ایجاد کرده و حالا در دنیای 2023 فلسطین به ترند محبوب جهانی تبدیل شده‌است.

با گذشت 45روز از یکی از برجسته‌ترین عملیات‌ها و شاهکارهای نظامی در تاریخ مدرن، پیروزی غرورآفرین و ظفرمندانه مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان‌الاقصی، شکست غیر‌قابل ترمیم و فروریختن هیمنه‌ رژیم‌اشغالگر صهیونیستی و شکاف عظیم ایجاد شده در سازه‌های رژیم جعلی و جنایتکارترین ماشین کشتار انسان‌های بی‌گناه در جهان معاصر، ماشین جنگ این رژیم وحشی و غاصب با کابوس سیاست مرگ و با باران بمب‌های شبانه‌روزی بر سر مردم و غیرنظامیان غزه و با زیر پا گذاشتن همه قواعد حقوقی، بین‌المللی و انسانی حمام خون به‌راه انداخته است تا مگر آبروی رفته را برگرداند. این جرثومه فساد با همدستی و پشتیبانی آمریکا، سبعانه تاکنون باعث کشته‌شدن هزاران زن، کودک و مرد فلسطینی شده و بازماندگان از آب، برق، غذا و دارو و از همه چیز محروم‌اند و در همین لحظه 2.5 میلیون نفر در معرض قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیر قرار دارند که قلب هر انسانی را منقلب و وجدان انسانی را شرمگین می‌کند. فلسطین امروز به آیینه‌ای تبدیل شده تا چهره کریه نظم مسلط بر جهان را نمایان کند و فوج عظیم شهدای غزه، زنان، مردان و کودکان بی‌گناه قطعه قطعه شده، موجی گسترده از خشم و اعتراض را در سراسر جهان برانگیخته است، امروز انزجار وجدان‌های بیدار از این رژیم کودک‌کش، از جغرافیای جهان اسلام فراتر رفته و بسیاری از پایتخت‌های اروپا و آمریکا را درنوردیده است و گویی پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب، از تاریخ انقضای این رژیم نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. درحالی که دیروز مجددا ارتش رژیم صهیونیستی مدرسه الفاخوره در شمال نوار غزه را که ده‌ها فلسطینی در آن اسکان داشتند هدف حمله قرار داد و در پی این حمله ۲۰۰فلسطینی به شهادت رسیدند و حتی با بمب‌های فسفری اردوگاه جبالیا را هم هدف قرار داد، مردم ایران اسلامی قلب‌شان برای غزه تپید.ایرانیان دیروزدرسراسر کشوردرراستای محکومیت کودک‌کشی، جنایت، نسل‌کشی، قتل‌عام، ترور، جنایت جنگی و فاجعه انسانی در غزه، در راهپیمایی باشکوه مردمی حمایت خود را از کودکان مظلوم اعلام کردند ‌و ضمن اظهار همدردی با مادران شهدای غزه، با اظهار خشم و عصبانیت از این میزان خباثت، از مجامع جهانی خواستار قطع آدم‌کشی رژیم منحوس صهیونیستی و رسیدگی جدی به مردم آسیب‌دیده غزه شدند.
   
تهران به یاد مردم غزه ستاره‌باران شد
مردم تهران هم با حضور درخیابان‌های منتهی به میدان انقلاب، ضمن اعلام حمایت ازکودکان مظلوم‌غزه، جنایات رژیم‌صهیونیستی را محکوم کردند. این راهپیمایی در شهرهای دیگر کشور درحمایت از کودکان غزه برگزار شد. در تهران مردم با در دست داشتن تصاویری از کودکان شهید غزه، یاد آنها را گرامی داشته و انزجار خود را از چنین جنایاتی نشان دادند. با قدم نهادن به میدان انقلاب اسلامی، اولین چیزی که نگاه را به خود جلب می‌کرد، دیوارنگاره بزرگ است که روی آن چنین نوشته: «نشد حریف پدر، کودکش را کشت». تصاویری از رهبرمعظم انقلاب، سردار حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت نیز در دستان راهپیمایان قرار داشت. برخی مردم نیز با در دست داشتن دستنوشته‌هایی که روی آن شعارهایی به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی نوشته شده‌بود؛ جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند. بیشتر حاضران در راهپیمایی ضدصهیونیستی دیروز با پرچم حریفت منم به میدان انقلاب آمدند. همچنین؛ بسیاری از خانواده‌ها کودکان و نوزادان خود را به همراه داشتند. «این سند فتنه صهیون بود»، «یا ایها المسلمون، غزه شده غرق خون»، «پیروزی با حماس است، اسرائیل در هراس است» و «مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس» شعارهای مردم حاضر درراهپیمایی بود. «گروه سرود ری‌نوا» نیز به اجرای سرودهای ضدصهیونیستی پرداخت. در بخشی از برنامه‌های تدارک دیده‌شده در میدان انقلاب‌اسلامی، تعدادی دیگر از دختران و پسران خردسال سرود «سلام فرمانده» را اجرا کردند و نهایتا قطعنامه حمایت از فلسطین توسط مهدی صیاد شیرازی فرزند سپهبد شهید علی صیاد شیرازی قرائت شد. در این قطعنامه تاکید شده است که دادگاه بین‌المللی برای محاکمه جنایتکاران برگزار شود و همچنین تاکید شده است هرچه سریع‌تر محاصره غزه رفع و گذرگاه رفح و گذرگاه‌های منتهی به غزه فوری و بدون قید وشرط بازگشایی شود و امدادرسانی و ورود غذا و دارو و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و حیاتی برای نجات بیماران و مجروحان در سریع‌ترین وقت ممکن انجام گیرد. 
   
قیام غیرتمندان ایران 
همزمان با حرکت جهانی آزادیخواهان برای حمایت از کودکان فلسطینی، تجمع حمایت از غزه مظلوم در سراسر ایران هم در جریان بود و مردم تبریز، بجنورد، ایلام و اهواز با سردادن شعار «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» نسبت به جنایات اسرائیل غاصب درغزه علیه مردم مظلوم به ویژه کشتن زنان وکودکان بی‌گناه واکنش نشان دادند. همچنین رژه تراکتوری کشاورزان و دامداران شهرستان هامون در حمایت از مردم و کودکان فلسطینی هم حرکت نمادین دیگری بود که بازتاب زیادی داشت. مردم قزوین، سنندج، مازندران، خرمشهر، گچساران، بوشهر و یاسوج نیز همپای دیگر مردم کشورمان در راهپیمایی جهانی حمایت از غزه حضور داشتند.