«هفته‌های ایرانی»؛ انعکاس ظرفیت‌های هر استان

«هفته‌های ایرانی»؛ انعکاس ظرفیت‌های هر استان

«هفته‌های ایرانی»، تازه‌ترین اقدام ویژه رادیوایران است که مبتنی بر سند تحول رسانه در دستور اجرا قرار دارد و پخش می‌شود. این برنامه درصدد است تا ظرفیت گردشگری و تنوع ایران را نشان دهد.

کاظم داداشی، مدیر گروه جامعه و سلامت و قائم‌مقام رادیوایران درباره هفته‌های ایرانی به جام‌جم می‌گوید: هفته‌های ایرانی با هدف انعکاس ظرفیت‌های ویژه و منطقه‌ای هر استان در زمینه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، گردشگری و اقتصادی، با همکاری وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و ادارات کل مرتبط و با مشارکت مراکز صداوسیما و گروه‌های برنامه‌ساز و تولید و پخش شبکه و ظرفیت تعامل با ایران‌یاران برگزار می‌شود.
قائم‌مقام رادیوایران تصریح می‌کند: درحال‌حاضر و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، از ابتدای هر هفته، برنامه‌های مختلفی در جدول پخش رادیوایران، به استان هدف می‌پردازند و در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته نیز درقالب برنامه زنده «زیر آسمان ایران» و با حضور برنامه‌سازان رادیوایران در صداوسیمای مرکز استان هدف وبا مشارکت وهمکاری نزدیک برنامه‌سازان رادیوی مرکز، دو برنامه به شنوندگان رادیوایران و رادیوی استان تقدیم می‌شود.
ابوذر ابراهیم، مدیر روابط عمومی معاونت صدا ومدیر سابق فضای مجازی شبکه رادیویی ایران پیرامون راه‌اندازی درگاه ایران‌یاران در این شبکه توضیح می‌دهد: تولید و انتشار خبر برنامه‌ قبل از پخش و تهیه گزارش خبری از سفر شبکه به استان‌های مختلف ایران در قالب کلیپ ویدئویی، آلبوم عکس، وب‌آوا (پادکست) و طرح و بنرهای گرافیکی ازجمله کارهایی است که در این حوزه انجام می‌شود. همچنین برای انتشار پیام از ظرفیت وبسایت، پیام‌رسان‌ها و رادیونما بهره می‌گیریم. ابراهیم ادامه می‌دهد: به‌زودی روی وبسایت رادیوایران، این درگاه فعال می‌شود تا علاقه‌مندان به تولیدمحتوا برای رادیو، بتوانند پس از ثبت‌نام در سایت، از نکات آموزشی برنامه‌سازی رادیویی نیز استفاده کرده و از آخرین رویدادها و اخبار نیز مطلع شوند. 
مدیر فضای مجازی رادیوایران از طراحی برنامک ویژه‌ای به اسم «ایران زیبای من» خبر می‌دهد و بیان می‌کند: در ایران زیبای من جاذبه‌ها و ظرفیت‌های هر استان در قالب محتوای چندرسانه‌ای، اعلان و معرفی(تیزر) و اسلاید گرافیکی معرفی می‌شود. با مشخص کردن ظرفیت‌های هراستان، شروع به انتشار فراخوان و دعوت از ایران‌یاران کرده ودراین راستا ازظرفیت‌های کانال‌های اختصاصی خبری و اجتماعی استان‌های میزبان بهره می‌گیریم. پس از آن‌که افراد باشماره خود، نام استان‌شان را فرستادند، پیامک ثبت‌نام قطعی را به همراه نشانی کارگاه و لینک عضویت در گروه مجازی «ایران‌یاران» همان استان برای آنها ارسال می‌کنیم. 
غلامحسین طالبی، مدیر طرح و برنامه رادیوایران و مسئول کانون ایران‌یاران عنوان می‌کند: با طراحی جدیدی که در جدول پخش رادیوایران صورت گرفته روزانه برنامه‌ای با عنوان «با ایران‌یاران» مختص پخش این تولیدات در نظر گرفته شده است.  او می‌افزاید: کانون ایران‌یاران درصدد است به‌زودی از اولین رادیوی اینترنتی تولید مخاطب رونمایی کند. تاکنون شش هفته از هفته‌های ایرانی را پشت‌سر گذاشته‌ایم که در این مدت رادیوایران مهمان مردم خونگرم استان‌های کردستان، گلستان، اردبیل، ایلام، مرکزی و آذربایجان‌غربی بوده است.