جزئیات پخش مناظره نامزد‌ها 

رئیس سازمان صداوسیما مطرح کرد

جزئیات پخش مناظره نامزد‌ها 

پیمان جبلی، رئیس رسانه‌ملی به‌تازگی در گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: در روز‌های اخیر برخی افراد افتتاح ۲۰۰کانال انتخاباتی را کوچک‌انگاری کردند؛ امیدوارم این اقدام ناشی از اشرافی‌گری سیاسی نباشد.

وی افزود: آسیبی که سال‌ها جامعه از آن رنج برده این بوده که قاب رسانه‌ملی در اختیار نقاط دوردست کشور نبوده است.جبلی گفت: افتتاح۲۰۰ کانال انتخاباتی به عدالت در انتخابات کمک خواهد کرد. رئیس رسانه‌ملی ادامه داد: تبلیغات برای انتخابات رسانه‌ملی به‌صورت ارزان و عادلانه در اختیار نامزد‌های مختلف قرار خواهد گرفت و انتخابات آگاهانه‌تر خواهد شد.جبلی اضافه کرد: تضارب آرا جلوی وعده‌های غیرعملی نامزد‌ها را خواهد گرفت.رئیس سازمان صداوسیما گفت: اگر تعداد نامزد‌های هر حوزه به اندازه‌ای باشد که زمان برای برگزاری مناظره وجود داشته باشد، برگزاری مناظره را در دستور کار قرار خواهیم داد.وی افزود: در بسیاری از حوزه‌ها این امکان فراهم شده و هفت مناظره با موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است.
رئیس رسانه‌ملی گفت: همه تلاش خود را خواهیم کرد که با وعده‌های غیرعملی نامزد‌ها مقابله کنیم.جبلی ادامه داد: مصادیق و آسیب وعده‌های غیرعملی نامزد‌ها را به حداقل خواهیم رساند. رئیس سازمان صداوسیما گفت: برای هر حوزه انتخابیه هفت مناظره گروهی با موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است. وی افزود: زمان هر مناظره حداقل دو ساعت خواهد بود و در ساعت‌های پرمخاطب کانال‌های انتخاباتی پخش خواهند شد.جبلی ادامه داد: مناظره‌های انتخاباتی ضبطی خواهد بود و امکان بازپخش آنها در شبکه‌های استانی نیز وجود دارد.
رئیس رسانه‌ملی گفت: در مرحله اول، نامزد‌ها به سوالات طرح‌شده پاسخ خواهند داد و در دور بعد می‌توانند دیدگاه‌های یکدیگر را 
نقد کنند.وی افزود: نماینده هیات نظارت در هر حوزه انتخابیه به‌عنوان ناظر اجرای مناظره‌ها هنگام ضبط حضور خواهد داشت.
جبلی گفت: هرقدر مجری دخالت کمتری در مناظرات داشته باشد بهتر است؛ تا مردم با دیدگاه‌های نامزد‌ها بهتر آشنا شوند.وی ادادمه داد: دستورالعمل یکسانی برای همه نامزد‌ها در نظر گرفته شده و خلاقیت‌های استانی در نظر گرفته خواهد شد.رئیس رسانه‌ملی افزود: شیوه‌نامه‌های مشخصی برای اجرای مناظرات در نظر گرفته شده است.جبلی گفت: بستری به نام تلوبیون با بیش از ۲۵میلیون کاربر در فضای مجازی داریم.
رئیس رسانه‌ملی افزود: به هر نامزد پیامک زده خواهد شد و رمز عبوری برای وی ارسال می‌شود تا صفحه خود را در تلوبیون ایجاد کند.جبلی ادامه داد: صفحه‌ای با ظرفیت بارگذاری 10 ساعت ویدئو برای هریک از نامزد‌ها در تلوبیون در نظر گرفته‌ایم.وی گفت: پویش «دعوت» را ایجاد کرده‌ایم و در حوزه صدا نیز نامزد‌ها می‌توانند فایل‌های صوتی خود را برای این شبکه بارگذاری کنند.جبلی ادامه داد: شیوه جست‌وجو و یافتن کانال‌های انتخاباتی در بسته‌های تصویری اطلاع‌رسانی شده و خواهد شد تا مردم عزیز از محتوای این کانال‌ها استفاده کنند.رئیس رسانه‌ملی افزود: در برخی از حوزه‌های انتخاباتی ائتلاف‌های انتخاباتی صورت می‌گیرد.وی در این خصوص ادامه داد: ائتلاف‌های انتخاباتی هرچقدر به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شوند شکل منسجم‌تری به خود می‌گیرند.
جبلی گفت: تلاش می‌کنیم با هماهنگی ستاد انتخابات کشور و هیات اجرایی مرکزی وزارت کشور بتوانیم این امکان را در روز‌های آینده فراهم کنیم که فهرست‌ ائتلاف‌های انتخاباتی نیز از این امکان تبلیغاتی استفاده کنند.رئیس رسانه‌ملی افزود: دوستان ما در ستاد انتخابات صداوسیما روزانه جلسات موضوعات مختلف مرتبط با انتخابات را بررسی می‌کنند و حتما درباره ائتلاف‌ها اطلاع‌رسانی دقیق‌تری خواهیم داشت.دکتر جبلی گفت: قانون به رسانه‌ملی اجازه می‌داد که در دریافت هزینه تمام‌شده تبلیغات از نامزد‌ها عدد و رقم را تعیین کند.رئیس رسانه‌ملی افزود: همان بار اولی که هزینه‌های تبلیغات اعلام شد هزینه‌های تمام‌شده برای صداوسیما صد‌ها برابر بیش از این اعداد معین شده بود.وی ادامه داد: خودمان برای ارائه مبالغ کمتر به هیات اجرایی مرکزی انتخابات پیشگام شدیم و خوشبختانه موافقت شد.
جبلی گفت: پیشنهاد کردیم هر نامزدی در هر حوزه انتخابیه اگر تنها یک درصد از کل آرای ماخوذه را کسب کند کل هزینه به وی بازگردانده شود.رئیس رسانه‌ملی بیان کرد: یکی از نامزد‌ها درخواست تمدید وقت بارگذاری ویدئو‌ها را داشت. من هم از همکارانم در ستاد انتخابات رسانه‌ملی خواهش می‌کنم که بررسی کنند تا اگر امکان داشت این زمان تمدید شود.وی افزود: بیش 3800 نامزد انتخابات از این امکان استفاده می‌کنند؛ یعنی ما با بیش از3800ویدئوی۲۰دقیقه‌ای روبه‌رو هستیم که باید براساس آیین‌نامه‌های محتوایی ابلاغی از ستاد انتخابات وزارت کشور بازبینی شود.جبلی ادامه داد: از نامزد‌های محترم می‌خواهیم که در همان زمان اعلام‌شده ویدئو‌های خود را آماده کنند.رئیس رسانه‌ملی گفت: فضای انتخاباتی در تهران با بسیاری از حوزه‌های انتخابیه دیگر متفاوت است. برای مثال مسائل اسلامشهر با شمیرانات در این حوزه متفاوت است.وی افزود: استثنائا برای حوزه تهران چهار کانال انتخاباتی در نظر گرفتیم که علاوه بر پخش بسته‌های تصویری نامزد‌ها، در تلاشیم امکان پخش مناظرات را نیز فراهم کنیم.