پیشکش «تحفه هند» 

پیشکش «تحفه هند» 

فیلم سینمایی خاطره‌انگیز «تحفه هند» امشب ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. «تحفه هند» محصول سال 1373 است.

این فیلم کمدی به کارگردانی محمدرضا زهتابی، نویسندگی حسین ایری و محمدرضا صفوی و تهیه‌کنندگی یدا... شهیدی، عبدا... علیخانی و حسین فرح‌بخش است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی نوستالژیک آمده: حسن به خاطر بیکاری به هر کاری حتی دزدی دست می‌زند تا این‌که دایی او برایش چند کار پیدا می‌کند اما حسن سر هیچ کدام دوام نمی‌آورد تا این‌که بالاخره به عنوان شاگرد حجره حاجی به کار مشغول می‌شود و در همین هنگام به فرنگیس دختر آقای زمانی که از همسایگان حاجی است علاقه‌مند می‌شود.در تحفه هند بازیگران چهره‌ای همچون اکبر عبدی، زنده‌یادان اسماعیل داورفر، شهلا ریاحی، حمیده خیرآبادی و... بازی می‌کنند.

رونمایی از نسخه تلویزیونی سرود ملی 
به مناسبت چهل‌و‌پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آیین رونمایی از سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ویژه کودکان با حضور مدیر شبکه کودک ورئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک در باغ کتاب برگزار شد. در این مراسم، معاون وزیر و رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر رسالت اصلی این سازمان که در خط‌مقدم تربیت کودکان ایران زمین قرار دارد، گفت: هدف از تولید سرود ملی به شکل پویانمایی، انس والفت کودکان باسرودملی کشورمان است.همتی‌فر درادامه افزود: از‌جمله برنامه‌های اصلی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پخش این اثر ارزشمند در تمام مراکز و زیرمجموعه‌های تحت مدیریت این سازمان است. مدیر شبکه کودک و امید نیز ضمن تقدیر از تولید این اثر فاخر از پرچم و سرود ملی به‌عنوان نمادهای هویت‌ساز یاد کرد و گفت: دو مؤلفه پرچم و سرود از جمله نشانه‌هایی است که هویت ملی ما را شکل می‌دهد. باطنی درادامه افزود: پخش هر‌روزه این نمادهای هویت‌ساز باعث شکل‌گیری هویت ملی کشورمان در ذهن و روان کودکان ایران زمین می‌شود.

روایت‌هایی از مشاهیر قومس 
مجموعه مستند بازسازی «مشاهیر قومس» با هدف معرفی مفاخروچهره‌های ماندگارعلمی، فرهنگی وهنری استان سمنان به مخاطبان، به‌ویژه نسل جوان، جهت آشنایی با اندیشه‌ها و زندگی این بزرگان تهیه شده است.این اثر پنجشنبه‌ها ساعت18 ازشبکه مستند پخش می‌شود.