یک نوای ماندگار

یک نوای ماندگار

یکی از نقاط برجسته سریال مستوران2، موسیقی این مجموعه است. شورا کریمی، آهنگساز فصل دوم مستوران است که پیش از این درخصوص همکاری با این اثر به «جام‌جم» گفته بود: از من برای پروژه مستوران۲ دعوت شد.

در جلسات اولیه صحبت‌هایی با هم داشتیم، خدمت تهیه‌کننده کار، عطا پناهی رسیدیم و درنهایت با توافقی که انجام شد، تصمیم گرفتیم کار را آغاز کنیم. همچون همیشه از همکاری با علی هاشمی لذت بردم و از دوستان دیگر از‌جمله عطا پناهی آموختم. فکر می‌کنم در کنار یکدیگر کاری را به انجام رساندیم که آبرومند باشد. موسیقی مستوران طوری طراحی شد که تلفیقی از موسیقی ارکسترال، الکترونیک و صداهایی باشد که ما به‌صورت‌ بی‌اف‌دی استفاده کردیم. من از ساز کمانچه، دودوک و کنا به‌عنوان سازهای سنتی و از ویلون، ویلا در ارکستری با تلفیقی از سازهای زهی، سازهای بادی، چوبی و همین‌طور ارکستر الکترونیکی با توجه به نیازی که در جاهای مختلف مجموعه حس می‌شد بهره بردم. با توجه به این‌که فرم‌های مختلفی از بیان در سریال وجود داشت درنتیجه مستلزم این بود که از اشکال مختلف موسیقی هم استفاده کنیم. 

یک تلخک خاص
خسرو احمدی را باید ازبازیگران برجسته‌ای دانست که حضورش درفصل دوم مستوران،به پیشبرد برخی کاراکترها کمک کرده است. او تاکنون در کارهای شاخص حوزه کودک و نوجوان بازی کرده و حالا با نقش متفاوتی در سریال مستوران، مقابل دوربین رفته است. احمدی بدون شرکت دردوره یا کلاس بازیگری،وارد دنیای بازیگری شده وبا بازی درمجموعه تلویزیونی وکودکانه‌ النگ‌و‌دولنگ به کارگردانی ایرج طهماسب به شهرت رسید. او درفیلم‌های سینمایی بسیاری همچون سه بیگانه، کلاه قرمزی و بچه ننه، دونده زمین، مینی‌بوس، خوابگاه دختران، کلاه قرمزی و سروناز و سریال‌های قطار ابدی، چراغ جادو و نون و ریحون حضور داشته است. بازی در آثاری همچون وضعیت زرد، خوشنام، زیرخاکی، باخانمان، چرخ فلک وراه و بیراه درکارنامه این هنرمنددیده می‌شود. احمدی در فصل دوم مستوران، نقش تلخک را بازی می‌کند که در عمارت نوذر زندگی می‌کند. تلخک‌ها درعمارت‌‌ها در کنار سلطان‌ها در کنار سرگرم کردن آنها کارشان انتقادکردن نیزبوده وحالا خسرو احمدی ازپس بازی دراین کاراکتر پیچیده به‌خوبی برآمده است. 

عطارباشی و بانو
شکوفه هاشمیان و شاهو رستمی، از بازیگران اصلی سریال «مستوران 2» هستند که نقش یک زوج را بازی می‌کنند. رستمی ایفاگر نقش صائب است و هاشمیان نیز نقش همسر او را دارد. این دو چهره‌های تازه‌ای از خود در این سریال به نمایش گذاشتند که با آثار پیشین‌شان تفاوت دارد.