فریاد ایران استوار در یوم‌ا...۲۲بهمن از رادیو

گزارش میدانی «جام‌جم» از پوشش رسانه‌ای معاونت صدا در مسیر فجر نور

فریاد ایران استوار در یوم‌ا...۲۲بهمن از رادیو

مردم صبح ۲۲ بهمن ماه، رزمایش اقتدار، عزت و آزادی ایران اسلامی را به گوش جهانیان رساندند و خیابان‌های شهر قدمگاه مردان و زنانی شد که آمده بودند تا با فریاد ایران سربلند در یوم‌ا... ۲۲ بهمن، وفاداری‌شان را به نظام به رخ جهانیان بکشند.

معاونت صدای رسانه‌ملی نیز با بهره بردن از تمهیدات ویژه و روی آنتن بردن ویژه‌برنامه‌های متنوع از ایستگاه‌های رادیویی و ساختمان پخش در مسیر راهپیمایی تلاش کردند تا انعکاس‌دهنده حضور حماسی مردم باشد.
به گزارش «جام‌جم»، رادیو ایران همراه و همدل مردم با شروع راهپیمایی انعکاس‌دهنده حضور حماسی مردم بود. در ابتدای این برنامه با جانباز پهلوان اکبر غلامی،قهرمان سنگین‌وزن جهان در۲۲بهمن گفت‌وگویی صورت گرفت. اجرای مسابقه شعرسرایی از بخش‌های شنیدنی برنامه بود. از مهمانان این شبکه می‌توان به دکتر صالحی، وزیر خارجه سابق و رئیس سازمان انرژی اتمی و دکتر پدرام پاک‌آیین، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اشاره کرد که با این شبکه گفت‌وگو کردند.
ملت شریف ایران با حضور در غرفه رادیو فرهنگ طومار همدلی امضا کردند و گفتند آمده‌ام زیرا.... این شبکه، ویژه‌برنامه میدان آزادی را برای شنوندگان تدارک دیده بود. حمیرا فراتی، سمیه نجفی و علیرضا نوری گزارشگران برنامه در قالب گفت‌وگو با مردم، صدای آنها را انعکاس دادند. یکی از مهمانان غرفه رادیو فرهنگ حضور فرد کم‌توان جسمی بود که نمی‌توانست برای طومار همدلی بنویسد اما علت حضور خود را ثبت کرد. یکی دیگر از مهمانان برنامه سهراب مختاری، نویسنده بود که در گفت‌وگو با این شبکه درباره خیابان آزادی صحبت کرد که بخشی از تاریخ انقلاب است و سال ۱۳۵۷ راهپیمایی‌های تاسوعا و عاشورا در این خیابان نماد وحدت بود و امروز در جشن انقلاب این میدان و خیابان سمبل وحدت و همدلی و همبستگی است‌‌. مهدی صفارنیا، رئیس پارک فناوری پردیس در این شبکه اعلام کرد که این جشن بزرگ رشد دانش و مظهر اقتدار ملی وعزمی برای پیشرفت است. دکتر موسی حقانی‌پژوه در گفت‌وگو با این شبکه عنوان کرد که تاریخ گواه همدلی مردم ایران است. سردار نقدی هم در گفت‌وگو با این شبکه از نشان همدلی مردم گفت.
رادیو جوان با رویکرد بازتاب فضای جشن پیروزی انقلاب اسلامی با مردم همراه بود. حامد نجم‌الهدی، گویندگی برنامه را به‌عهده داشت. مریم هادیان، ناصر یوسفیان، محمد گراوند و امین قاسم‌فرع گزارشگران برنامه به میان مردم رفتند و صحبت‌های‌شان را انعکاس دادند. گفت‌وگو با اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از بخش‌های شنیدنی برنامه بود. سردار سعید محمد، رئیس بنیاد مستضعفان در استیج رادیو جوان حضور داشت. گروه سرود دردانه‌های انقلاب در استیج این شبکه قطعه‌ای را اجرا کردند. برگزاری تست صدا در ویژه‌برنامه زنده در مسیر آزادی رادیو جوان با هدف جمع‌آوری طومار صوتی و با تست جمله: «حریفت منم» و ادامه تکمیل این جمله با مردم عزیز ایران از بخش‌های جذاب برنامه بود.