تدوین «بیست‌کووید» همزمان با تولید

تدوین «بیست‌کووید» همزمان با تولید

تدوینگر «بیست‌کووید» با اشاره به تدوین این سریال همزمان با تولید عنوان کرد معمولا کسی متوجه زحماتی که تدوینگر کشیده است نمی‌شود.

علی گورانی، تدوینگرسریال «بیست‌کووید»درباره چالش‌های تدوین این مجموعه تلویزیونی که این شب‌ها ازشبکه سه سیما پخش می‌شود، گفت: قصه سریال بیست‌کویید درباره سیرتحول مثبت کاراکتراصلی داستان است که دربستر اتفاقات چندسال گذشته و همه‌گیری ویروس کرونا رخ داده و روایتی کمدی دارد. به‌دلیل همکاری قبلی که با این تیم داشتم، برای تدوین این سریال با من صحبت شد. به این ترتیب خردادماه ضبط سریال آغاز و تا الان۳۱قسمت نهایی و آماده پخش شده است.این تدوینگر درباره نحوه همکاری با تیم سازنده بیان کرد: تدوین سریال به‌صورت همزمان پیش‌رفت که قطعا این مدل کار به‌صورت همزمان با گروه تولید، برای شخص تدوینگر پروسه‌ای سخت و طولانی است. وقتی همزمانی با پخش هم داشته باشد که سختی آن توأمان است ولی مزایای تاثیرگذاری برای تیم سازنده اثر دارد زیرا به‌صورت روزانه، خروجی خود را می‌بینند و امکان و زمان اصلاح و تغییر برای آنها فراهم است.

«نون‌خ» به تهران بازگشت 
عوامل سریال «نون‌خ» به تهران بازگشتند ودرمنطقه‌ای اطراف تهران مشغول ادامه تصویربرداری هستند. سریال طنز نون‌خ یک اثر خانوادگی است که از اواخر اسفندماه سال‌جاری و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌رود. این فصل از سریال نون‌خ در ۲۵قسمت تدارک دیده شده ومانند سری‌های قبلی با کارگردانی ونقش‌آفرینی سعید آقاخانی باشخصیت نورالدین خان‌زاده پخش می‌شود.این سریال درچند وقت اخیر درشهرهای مختلفی درکشور ازجمله دراستان‌های کرمان و سیستان‌وبلوچستان وبا حضور هنرمندان بومی این مناطق به تولید رسیده است. چندی پیش مهدی فرجی، تهیه‌کننده سریال نون‌خ ۵ با انتشار تصویری ازفضای برفی لوکیشن این سریال در کنار سعید آقاخانی و دیگرعوامل از ادامه تصویربرداری این سریال خبر داد؛ تصاویری ازحضورعوامل در برف و سرمای کوهستانی که دشواری این روزهای تصویربرداری نون‌خ ۵ را نمایش می‌داد.حالاعوامل سریال به تهران بازگشته‌اند ودرمنطقه‌ای دراطراف تهران مشغول ادامه تصویربرداری سریال هستند. فصل جدید مجموعه طنز نون‌خ بعد ازگذشت مدتی ازتصویربرداری خود در اطراف تهران، به چابهار رسید.

داگ تنین و سه تفنگدار 
مریم فلاح:
داستان این کارتون اقتباسی ازرمان مشهورالکساندر دوما، با نام«سه تفنگدار»است‌که درقرن هفدهم اتفاق‌می‌افتد. داستان‌های ماجراجویانه با حال‌وهوای طنز با حضور شخصیت‌های مختلفی با شکل وشمایل سگ. داگ تنین، کودکی از یک خانواده فقیر در رویای تبدیل‌شدن به یک تفنگدار بود. روزی از دوست قدیمی پدرش موسیو تره ویل ــ رئیس تفنگدارها ــ پیغام رسید که داگ تنین به پاریس فرستاده شود تا تحت نظر او، آموزش‌های لازم را ببیند. مرد جوان با یک شمشیر و یک اسب ضعیف و پیر برای تبدیل‌شدن به یکی از تفنگداران پادشاه فرانسه ــ لویی سیزدهم ــ سفر خود را آغاز کرد. در طول سفر، داگ تنین به شوالیه متکبر و مرموزی توهین کرده و با او درگیر شد. نتیجه این‌که سرانجام بدون پول و با یک شمشیر شکسته خود را به پاریس رساند و در آنجا با سه تفنگدار به نام‌های پارتوس، آتوس و آرامیس آشنا شد. شعار آنها «یکی برای همه، همه برای یکی» بود. پورتوس به‌عنوان رهبر گروه، سگی بااستعداد و آرام بود. آتوس جثه چاقی داشت و آرامیس را با روحیه همیشه عاشق و شاعرپیشه می‌دیدیم.