قاتل خواهر بعد از 10سال بخشیده شد

قاتل خواهر بعد از 10سال بخشیده شد

زوج داغدیده 10سال بعد از قتل دخترشان به دست پسر معتادشان، از خون او گذشت کرده و قاتل را بخشیدند. قاتل یک‌بار در زندان پای چوبه دار رفته بود.

به گزارش خبرنگار «جام‌جم»، اوایل بهار سال 92 زنی جوان در خانه‌اش در یکی از محله‌های جنوب تهران به قتل رسید‌. در تحقیقات معلوم شد که برادر معتادش او را کشته که وی بعد از چند روز بازداشت و با اعتراف به قتل روانه زندان شد. مدتی بعد وی در دادگاه کیفری یک استان تهران در حالی محاکمه شد که والدینش برای او درخواست قصاص کردند. متهم به قتل در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت‌: مدت‌ها بود اعتیاد به شیشه داشتم و همین باعث نابودی زندگی‌ام شده بود‌. خواهرم به‌تنهایی زندگی کرد‌. آن شب برای گرفتن پول به خانه خواهرم رفتم که با هم درگیر شدیم‌. او پولی نمی‌داد و با شدت گرفتن این درگیری، او را از راه پله‌ها هل دادم که به پایین افتاد و زخمی شد‌. از ترسم فرار کردم، خانواده‌ام فهمیده بودند آنجا رفتم و به خانه خواهرم رفتند و با جسدش رو‌به‌رو شدند. 
او به زندان بازگشت و قضات دادگاه حکم به قصاص وی دادند که این رای در دیوان‌عالی کشور تایید و به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد‌. چند سال قبل این زندانی پای چوبه دار رفت که با تلاش واحد صلح و سازش توانست مهلت بگیرد و حکم او متوقف شد‌. بعد از آن دیگر نتوانست رضایت والدینش را جلب کند و دوباره نامش در فهرست افراد زیرحکم قصاص قرار گرفت. با گذشت 10سال از این ماجرا و تنها یک روز مانده برای اجرای حکم، تلاش‌ها نتیجه داد و او توانست رضایت خانواده‌اش را جلب کند و بخشیده شد.  
شیما جعفر‌محمدی، دادیار شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت‌: هر‌چند متهم اخلاق و رفتارش در زندان عوض شده و اعتیادش را ترک کرده بود اما والدینش حتی برای یک بار هم به ملاقات او نرفتند‌. او یک‌بار تا پای چوبه دار رفته و مرگ را دیده بود‌. با خانواده‌اش حرف زدیم تا این‌که قبول کردند از طریق ویدئوکنفرانس با قاتل دخترشان حرف بزنند.   وی افزود‌: آنها شش مرتبه از طریق ویدئوکنفرانس به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران آمدند و با پسرشان حرف زدند. مرد زندانی گریه می‌کرد و با التماس می‌گفت اعتیاد را ترک کرده و می‌خواست که والدینش، رضایت دهند و گفته‌هایش را قبول کنند. سرانجام چند روز پیش این زوج داغدیده برای رضای خدا و شادی روح فرزندشان پسرشان را بخشیدند و از او قول گرفتند که بعد از آزادی رفتارش را تغییر دهد و دیگر به سمت مصرف موادمخدر نرود.