2 کشته در گازگرفتگی کترینگ

2 کشته در گازگرفتگی کترینگ

گازگرفتگی در یک کترینگ در پایتخت منجر به مرگ دو نفر شد‌. به گزارش مهر، یک مورد حادثه احتمال گازگرفتگی در محله کاشانک خیابان صبوری به آتش‌نشانی گزارش شد و نیروهای امدادی به آنجا اعزام شدند.

آتش‌نشانان ایستگاه شماره ۱۰۶برای امدادرسانی به آنجا اعزام شدند. آنها مشاهده کردند که در یک رستوران کترینگ به وسعت ۱۰۰تا ۱۲۰متر که بخشی ازفضای کوچکی ازآن برای استراحت کارگران بود، روی یکی ازتخت‌ها مردی ۳۰ساله و بیرون از محل استراحت نیز پسری ۱۵ساله از پرسنل رستوران که ایرانی هم بودند، افتاده و فوت شدند. با توجه به این‌که درمحل از آبگرمکن دیواری بدون دودکش استفاده می‌شد و تمام آلاینده‌ها به داخل محیط پس زده شده و همچنین علائمی که در بدن افراد وجود داشت، احتمال گاز گرفتگی با گاز منوکسید کربن وجود دارد.

مرگ 3 نفر در آتش انبار
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از کشف سه جسد در حریق انبار پلاستیک خاورشهر خبر داد. جلال ملکی در این‌باره به جام‌جم گفت‌: وقوع یک مورد حادثه حریق در انبار نگهداری از مواد پلاستیکی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که آتش‌نشانان ۱۰ ایستگاه به همراه تانکر آب، خودرو و تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه در خاورشهر اعزام شدند. حدود ۱۲ انبار پلاستیک در این محل قرار داشت. شعله‌های آتش به هشت انبار سرایت و ۶۰ تا صد‌درصد این انبارها را درگیر کرده بود. وی افزود: حجم آتش به‌قدری بود که دیوارها و سقف برخی از این انبارها تخریب شده بود؛ در این شرایط عوامل آتش‌نشانی از چند جهت عملیات خود را ادامه دادند و موفق شدند بعد از گذشت حدود دو ساعت شعله‌های آتش را کنترل کنند. آتش‌نشانان هنگام عملیات لکه‌گیری و جست‌و‌جو، با پیکر سه نفر مواجه شدند که براساس گزارش اورژانس، هر سه نفر فوت شده بودند. این افراد در کانون آتش‌سوزی حضور داشته و در زیر سقف‌ها گرفتار شده بودند.

آزادی قاتل بعد از 27 سال 
یک محکوم به قصاص بعد از ۲۷ سال حبس توانست‌ با رضایت خانواده مقتول بخشیده شود‌. 
فاضل ناظم‌الرعایا، سرپرست شعبه ۶ اجرای احکام کیفری دادسرای شهریار در این‌باره به تسنیم گفت: 12 فروردین سال 1375، فردی به اتهام قتل سه نفر بازداشت و سرانجام محکوم شد‌. اولیای‌دم در مدت حبس متهم در زندان برای قصاص به دادسرا و دادگاه مراجعه نکردند. متهم در این سال در زندان رجایی‌شهر و قزلحصار دوره محکومیتش را سپری می‌کرد.  وی افزود: با توجه ‌به فوت یکی از اولیای‌دم و قائم‌مقامی فرزندان وی و نظر به پراکندگی محل سکونت و عدم امکان شناسایی آنها، پرونده به مدت 27 سال منتهی به اتخاذ تصمیم نهایی و نتیجه نشده بود و محکوم به قصاص در این مدت در زندان به‌سر می‌برد. سرانجام بعد از برگزاری چند جلسه رضایت بدون قید و شرط خانواده اولیای‌دم جلب شد و اکنون قاتل‌ بعد از 27 سال که در زندان بود بخشیده شد. 

نجات 10 گردشگر گمشده
10گردشگر گمشده درکویر طبس با تلاش نیروهای امدادی نجات یافتند.  
محمد‌علی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی در این‌باره به فارس گفت‌: گمشدن این ۱۰ گردشگر در کویر اصفهک طبس از سوی مدیر یکی از بوم‌گردی‌های این شهرستان به مرکز ۱۱۲ هلال‌احمر استان گزارش شد‌. بنابر گزارش مدیر بوم‌گردی، این ۱۰ نفر گردشگر ازجمله چهار خانم و شش مرد بودند که به محل بوم‌گردی بازنگشته بودند. با توجه به گستردگی کویر، دو تیم امدادی هلال‌احمر بلافاصله به کویر اصفهک اعزام شدند و عملیات جست‌وجو در تاریکی شب آغاز شد. سرانجام آنها را در منطقه ماچ کوه کویر طبس پیدا کردند و نجات یافتند.

قاتل و همدستانش بازداشت شدند
مردی که با دو نفر از دوستانش درجریان دعوای خیابانی شرکت کرده وفردی را کشته بود به همراه همدستانش بازداشت شد.  
سرهنگ خواجه‌پور، فرمانده انتظامی سیرجان استان کرمان در این باره به سایت پلیس گفت‌: در پی اعلام وقوع نزاع دسته‌جمعی منجر به قتل در یکی از شرکت‌های ساختمانی در حاشیه شهر سیرجان، تحقیقات در این‌باره آغاز شد‌. تیم گشت پاسگاه محمودآباد به محل اعزام و در جریان تحقیقات اولیه معلوم شد چند جوان به دلیل اختلافات با یکدیگر درگیر و طی نزاعی که بین آنها شکل گرفته یکی از این افراد باضربه چاقواو راکشته وباهمدستانش متواری شدند. سرانجام قاتل 25 ساله و دو همدستش در عملیات جداگانه پلیسی بازداشت شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد‌.