نمایش ماجراهای به توپ بستن مجلس در رادیو

نمایش ماجراهای به توپ بستن مجلس در رادیو

رامین پورایمان، کارگردان پیشکسوت برنامه‌های نمایشی که این روزها کارگردانی برنامه انتخاباتی «دارالظفر» از شبکه رادیویی نمایش را برعهده دارد، می‌گوید: دارالظفر از برنامه‌های نمایشی شبکه رادیویی نمایش است که به‌مناسبت فرارسیدن انتخابات تقدیم مخاطبان می‌شود. نمایش سریالی دارالظفر با روایتی از شکل‌گیری مجلس و مشروطه در ایران از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود. تاکنون چند قسمت از این نمایش روی آنتن رفته است.

وی با بیان این‌که این نمایش با متن روانی تنظیم شده و داستان آن نیز به دوران مشروطیت و شکل‌گیری تاریخ مجلس و مشروطه در ایران اختصاص یافته، ادامه می‌دهد: ممتازالدوله، رئیس اولین دوره مجلس شورای ملی، بعد از به توپ بسته شدن مجلس و دستگیری و قتل مشروطه‌خواهان در روز دوم تیر‌ماه 1287 هجری شمسی در باغشاه، به تندی از محمدعلی‌شاه انتقاد می‌کند و مورد غضب شاه قرار گرفته و از ایران اخراج می‌شود. سفرش به فرنگ با حوادث و ماجراهایی همراه است که او را به درک بهتری از وضع مردم و وظیفه مجلس می‌رساند و... . پورایمان بیان می‌کند: این سریال رادیویی به نویسندگی عاطفه مکاری و سردبیری مجید نظری‌نسب درباره ممتازالدوله رئیس اولین دوره مجلس شورای ملی و علی‌اکبر دهخدا و حوادث و ماجراهایی است که رخ می‌دهد .
نمایش سریالی دارالظفر به تهیه‌کنندگی مهدیه تقی‌زاده با هنرمندی صفا آقاجانی، سعیده فرضی، سیما خوش‌چشم، ماندانا اصلانی، نازنین مهیمنی و... پخش می‌شود.