صدای ماندگار رئیس‌ جمهور در تالار وحدت

صدای ماندگار رئیس‌ جمهور در تالار وحدت

آیت‌ا...ابراهیم رئیسی طی سه سال خدمت در مقام ریاست‌جمهوری بارها با اهالی فرهنگ و هنر در تالار وحدت دیدار کرد و دغدغه‌مند پیگیر مسائل فرهنگی و هنری کشور بود؛ برهمین اساس ویدئویی از سخنان آیت‌ا... ابراهیم رئیسی با موضوع فرهنگ و هنر را در یکی از رویدادهای تالار وحدت مشاهده می‌کنید.

در این ویدئو که با عنوان «پای کار فرهنگ» توسط بنیاد رودکی منتشر شده، به سخنانی از شهید جمهور، آیت‌ا... رئیسی اشاره می‌شود که حاکی از آن است که از همان ابتدا با دغدغه‌مندی پای کارِ فرهنگ و هنر بوده و دلسوزانه اعتلای فرهنگی این مرز و بوم را پیگیری می‌کردند. در توضیح این ویدئو آمده است: سخنان ایشان همواره چراغ راه هنرمندان و فرهنگ‌وران بوده و صدای‌شان تا همیشه در تالار وحدت ماندگار خواهد ماند. در ادامه می‌توانید ویدئوی یکی از سخنرانی‌های رئیس‌جمهور شهید در تالار وحدت همراه با موسیقی زیر متن آن را مشاهده کنید:

پیام ۲۰۰ هنرمند در پی شهادت خادمان ملت
بیش از ۲۰۰هنرمند وفعال فرهنگی در پیامی شهادت آیت‌ا... سیدابراهیم رئیسی و هیأت همراه او را به رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تسلیت گفتند. دربخشی ازاین پیام که نام هنرمندانی ازجمله بهروز افخمی، رضا میرکریمی، حسین دارابی، جهانبخش سلطانی، جلیل سامان، محمدرضا شفیعی، حمید شاه‌آبادی، شهریار بحرانی، محمدحسین قاسمی، ملیکا زارعی، پیمان طالبی، فضه‌سادات حسینی، محمدرضا شفاه، مجید شاه‌حسینی، محمد سرشار، بابک خواجه‌پاشا، مرتضی گودرزی دیباج، افشین علاء، محمود بابایی، امیرعباس ربیعی، اعظم بروجردی و محمد مهدی شیخ صراف در آن دیده می‌شود، آمده است:«بار دیگر تاریخ پرافتخار سرزمین ایران به خون سرخ شهیدان آغشته شد تا مسیر باشکوه ملت فداکار ایران با صدای پرطنین شهادت، جلوه‌گر شود. شهادت رئیس‌جمهور و هیأت همراه وی ثابت کرد در این جهانِ روزمرگی‌های تکراری و این جهانِ خوگرفته به دنیاطلبی، هنوز هم نور شهادت راهگشای مسیر مجاهدان راه حق است. یاد این شهیدان سرافراز گرامی باد که عمر خود را وقف خدمت به مردم و سربازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده ‌بودند؛ به‌راستی شهادت چه پاداش نیکویی است برای آنان.»

تک‌آهنگ «شهید جمهور» 
محسن توسلی از خوانندگان آثار موسیقایی مرتبط با مضامین حماسی و انقلابی همزمان با مراسم تشییع پیکر شهیدآیت‌ا... سیدابراهیم رئیسی و هیأت همراه تک‌آهنگ«شهید جمهور» رامنتشرکرد.دراین قطعه موسیقایی‌که به همت دفتر موسیقی و شعر وسرودسازمان صداوسیما منتشر شده،قاسم صرافان شاعر،امید رهبران میکس ومسترینگ ومحسن توسلی به‌عنوان خواننده حضوردارند.