«این نیز بگذرد» روی آنتن شبکه یک

«این نیز بگذرد» روی آنتن شبکه یک

وقتی رهبر معظم انقلاب درباره سوژه‌های جهادی دغدغه‌شان را گفتند گروهی به این فکر افتادند تا برنامه تلویزیونی "این نیز بگذرد" را راه بیندازند.
به گزارش تسنیم، "این نیز بگذرد" که از دو شب پیش پخشش را در شبکه یک سیما آغاز کرده در 10 قسمت با اجرای سیدمحمدرضا حسینیان روی آنتن می‌رود. البته دست‌اندرکاران برنامه خبر از فصل اول می‌دهند و احتمالاً فصل‌های بعدی که در راه باشد. در حال حاضر این برنامه از شنبه تا چهارشنبه تا ماه مبارک رمضان پخش می‌شود و در صورتی که مخاطب استقبال کند به فصل‌های بعدی خواهد رسید.
مصطفی زیبایی‌نژاد مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج در خصوص این برنامه تلویزیونی گفت: در شرایطی که یک ویروس تمام دنیا را به خود مشغول می‌کند و می‌تواند اقتصادهای بزرگ را از پا درآورد باید دید چگونه می‌توان با آن برخورد کرد. "این نیز بگذرد" روایت قهرمانانه‌ای از دل طوفان سهمگین شیوع این ویروس در این روزگار است که می‌توان آن را آینه تمام‌نمای مردم ایران دانست.
او تأکید کرد: بسیج مأموریت و دغدغه خود می‌داند در تمام اوضاع با توجه به شرایط خاص پای کار بیاید و به خدمت‌رسانی مشغول شود. از سیل، زلزله و اردوهای جهادی گرفته تا حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم  و این بار هم در حوزه بهداشت و درمان. در این برنامه به سراغ آدم‌هایی رفته‌ایم که بسیجی‌وار در حال تبدیل تهدید کرونا به فرصت‌اند و تلاش می کنند دوشادوش جهادگران حوزه سلامت برای حل مشکلات تلاش کنند.
او به شکل‌گیری برنامه اشاره کرد و گفت: دغدغه این برنامه با فرمایشات مقام معظم رهبری درباره سوژه‌های جهادی شکل گرفته است و ما در تلاش بوده‌ایم سوژه‌هایی را برای برنامه انتخاب کنیم که مردمی و بسیجی‌وار در حال خدمت‌رسانی به مردم‌اند. بعضاً برخی از این سوژه‌ها از یک نفر شروع شده اما الان به حرکت‌های اجتماعی در منطقه و محله تبدیل شده است.
زیبایی‌نژاد در خصوص ساخت فصل‌های بعدی این برنامه، توضیح داد: این برنامه در 10 قسمت با اجرای سیدمحمدرضا حسینیان در فصل اول آماده شده است و روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 20 و روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت 23 تا ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در صورتی که احساس کنیم مخاطب مایل است باز هم این برنامه را در قاب تلویزیون ببیند حتماً قابلیت افزایش و ساخت فصل‌های بعدی آن هم فراهم است.