پورتو به دنبال فروش مهدی

کونسیسائو مجبور است به طارمی بازی دهد

پورتو به دنبال فروش مهدی

مهدی طارمی همچنان یکی از گزینه‌های جذاب خط حمله پورتو است. چه، این باشگاه و طرفدارانش امید زیادی به گلزنی او به ویژه در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دارند.

مهدی در هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا مقابل بارسلونا انگیزه زیادی داشت تا مثل دیدار اول برابر شاختار دونتسک اوکراین گلزنی کند، اما با این‌که دروازه ترشتگن را به زیباترین شکل ممکن باز کرد، گل او ثبت نشد و سه‌شنبه شب هم همین اتفاق دوباره برابر آبی اناری‌ها برای او رخ داد. مهدی طارمی پس از نمایش درخشان در ترکیب تیم ملی ایران در دو دیدار مرحله مقدماتی جام‌جهانی 2026 مقابل هنگ‌کنگ و ازبکستان با زدن دو گل و ثبت یک پاس گل به پرتغال بازگشت و در یک دیدار جام حذفی استراحت کرد و دور از لیست بود، دوباره به ترکیب اضافه شد ولی درخشش او منجر به گل یا پاس گل نشد، اما روی باز شدن دروازه آبی اناری‌ها نقش داشت. مهاجم ایرانی پورتو که در آخرین مسابقه تیمش در لیگ‌برتر پرتغال (قبل از فیفا‌دی) در ترکیب قرار نگرفته و حضور تعویضی در زمین داشت، سه‌شنبه شب برابر بارسلونا دوباره به جمع 11 نفر اصلی سرخیو کونسیسائو بازگشت و تلاش زیادی در نیمه اول کرد و حتی دروازه ایناکی پنیا را باز کرد ولی گل او پذیرفته نشد.
طارمی که حضور موثری در زمین داشت در دقیقه 80 بهترین کار را در زمان حمله به محوطه جریمه بارسلونا انجام داد و با پاکات‌بک عالی توپ را به په‌په رساند و در شرایطی که این بازیکن می‌توانست به راحتی گل تساوی را بزند، ضربه او را پنیا برگشت داد و در ادامه هم پاس چیپ عجیب و بی‌دلیل این بازیکن برزیلی در نهایت در دستان گلر آبی اناری‌ها قرار گرفت.
در نهایت این بازی با برتری 2 بر یک بارسا تمام شد اما نکته مهم اما تعویض تمامی بازیکنان خط حمله و هجومی پورتو منهای مهدی طارمی بود. در همین ارتباط خبردارشدیم دلیل اصلی تعویض نشدن مهاجم ۳۱ ساله ایرانی، تلاش برای به فروش رساندن اوست! قرارداد مهدی طارمی در پایان لیگ فصل جاری با پورتو به اتمام می‌رسد، بنابراین عقل سلیم حکم می‌کند ستاره ایرانی در نقل و انتقالات زمستانی فروخته شود. باشگاه پورتو نیز از سرمربی خود خواسته حتی‌المقدور مهدی طارمی را تعویض نکند تا با گلزنی توجه دیگر تیم‌‌های اروپایی را به خود جلب کند.