11 اسفند؛ روز خلق حماسه‌ای بزرگ

11 اسفند؛ روز خلق حماسه‌ای بزرگ

روز انتخابات در کشور، روزی است که متعلق به مردم است. از آن جهت که این مردم هستند که به واسطه حقی که با انقلاب اسلامی به دست آوردند، پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و در تعیین سرنوشت سیاسی خود مشارکت فعالانه می‌کنند.‌

چنین حقی تا پیش از استقرار نظام جمهوری اسلامی از آن جامعه نبود و ما پیش از انقلاب چیزی به عنوان حاکمیت ملی نداشتیم. حتی سلسله پهلوی را غربی‌ها بر سر کار آوردند ودراین 57سال درعمده انتخاباتی که برگزار می‌شد، بیگانگان ایفای نقش می‌کردند و نمایندگان مورد نظر خود را به قدرت می‌رساندند و دولت‌ها را شکل می‌دادند و شاه هم کاملا تحت سلطه اجانب بود.این حق تعیین سرنوشت را ملت ایران با انقلاب اسلامی به دست آورد و این حق با انتخابات اعمال می‌شود. ما در 45 سال گذشته در 40 انتخابات دیدیم که مردم پای صندوق‌های رای حضور پیدا می‌کردند و به نمایندگان و گزینه‌های خود برای تصدی مسئولیت‌های مختلف رای می‌دادند.‌روز11اسفند دو انتخابات مهم یعنی دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود که هر کدام به نوبه خود از اهمیت خاصی برخوردار است. مجلس در راس امور است و در حوزه تقنین و قانون‌گذاری فعال است و خبرگان نیز در موضوع رهبری ایفای نقش می‌کند. از این رو، مردم به خوبی می‌دانند که حفظ امنیت و استقلال کشور، خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان، ساخت ایران قوی، پیشرفت کشور و حل مسائل و مشکلات به حضورشان در صحنه بستگی دارد. اگر مردم بخواهند ایرانی آباد، پیشرفته و قوی داشته باشند و ایران مستقل را حفظ کنند، باید در صحنه باشند تا پاسدار جمهوریت و اسلامیت نظام باشند. بنابراین مشخص است که مشارکت حداکثری در روز انتخابات بسیار اهمیت دارد چون این رخداد بزرگ، مهم‌ترین جلوه مشارکت سیاسی و مردم‌سالاری دینی است. همچنین تجلی نقش‌آفرینی مردم در اداره کشور به واسطه انتخابات است و مردم در پای صندوق‌های رای این نکته را به اثبات می‌رسانند که جامعه مسئولان خود را برمی‌گزیند بدون این‌که بیگانه در آن نقشی داشته باشد. پس هرچه این حضور پررنگ‌تر و آگاهانه‌تر باشد، مسئولانی بهتر با پشتوانه رای بیشتری انتخاب می‌شود و ان‌شاءا... منتخبان هم قدر این انتخاب را بدانند و در مسیر پیشرفت کشور و حل مشکلات مردم قدم بردارند.
در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که در همه انتخابات و خصوصا در رخداد پیش رو، دشمنان ما پیام صریحی را با ادبیات مختلف صادر می‌کنند مبنی بر این‌که مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای بازدارند؛ کسانی که پیشینه روشنی در ضدیت و دشمنی با ملت ایران دارند و در راس آنها آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها، انگلیسی‌ها و مزدوران‌شان مثل منافقین و سلطنت‌طلبان هستند که به صورت شبانه‌روز و حتی با پخش شایعات مختلف تلاش می‌کنند تا مردم را نسبت به تعیین سرنوشت‌شان ناامیدکنند. هدف آنها جلوگیری از شکل‌گیری مشارکت حداکثری است. با توجه به بصیرت جامعه ایرانی، مطمئن هستم که این شرارت‌ها راه به جایی نمی‌برد؛ چون مردم به خوبی آگاهند که دشمنان هدفی جز تضعیف کشورمان ندارند و می‌دانند که شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به غرب، مخالف یک ایران پیشرفته و قوی هستند.‌جامعه ایران اهل بصیرت، تامل و خرد است و به طور قطع روز 11اسفند، حماسه بزرگی را خلق خواهد کرد و آنچه را که دشمن در سر می‌پروراند تا با القای شایعات و بزرگ‌نمایی ضعف‌ها و کوچک‌نمایی قوت‌ها مانع از حضور مردم پای صندوق رای باشد، قطعا در جمعه آینده با حضور پرشور مردم این آرزو را به گور خواهد برد.

یدا...جوانی / معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی