سوختگیری با کارت سوخت شخصی

سوختگیری با کارت سوخت شخصی

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاهداران کشور گفت: تقاضا از مردم برای استفاده از کارت سوخت شخصی به‌معنای غیرفعال شدن کارت‌های آزاد جایگاه‌ها نیست اما مهم است که دارندگان خودرو کارت شخصی خود را همراه داشته باشند تا در شلوغی پمپ بنزین‌ها خصوصا در برخی استان‌ها با مشکلی مواجه نشوند.

کاهش قیمت آهن
بررسی‌ها از بازار آهن نشان می‌دهد که روند کاهنده قیمت‌ها در این بازار همچنان ادامه دارد. قیمت درب کارخانه هر کیلوگرم میلگرد آجدار ۱۰روز گذشته با کاهش 1.6درصدی نسبت به روز سه‌شنبه 16 اسفند ۲۴هزار و ۶۳۰تومان خرید و فروش شد. آخرین روز معاملاتی هفته قبل (سه‌شنبه ۱۶اسفند) هر کیلو میلگرد ۲۵هزار و ۳۰تومان بود. میلگرد ۱۲هم از کیلویی ۲۴هزار و ۹۸۰تومان به ۲۴ هزار و ۵۸۰ تومان رسید که افت 1.6درصد را نشان می‌دهد.

برنامه‌های تامین برق تهران 
تابش حبیب قراگوزلو، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: هماهنگ با برنامه‌های جامع گذر از دوران اوج مصرف تابستان، طرح‌های اولویت‌دار تأمین برق بالادستی را با تمام توان در مرحله اجرا داشته و به صورت مستمر پیشرفت پروژه‌ها و دستیابی به اهداف قبل از آغاز تابستان 1402را در دستور کار جدی خود داریم.

بدون تیتر
  سیدامیر سیاح، رئیس مرکز ملی پایش و بهبود محیط کسب و کار، گفت:«ثبت درخواست صدور مجوز تمام ۲۳۱۸ مجوز صنفی کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوز‌ها ممکن شد و به این ترتیب پروانه کسب و کار ظرف سه روز صادر‌می‌شود.» 

  با توجه به واریز آخرین یارانه نقدی سال، چنانچه سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند، رقم کامل یارانه برای‌شان قابل برداشت است و در صورت استفاده به همان میزان از یارانه خانوار کسر شده و باقی‌مانده به حساب سرپرست واریز می‌شود. 

  با مجوز مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی و در اجرای سیاست‌های جوانی جمعیت دولت سیزدهم، سقف سه فرزند در پرداخت حق اولاد بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی اصلاح می‌شود.‌ پیش از این و در پرداخت عیدی بازنشستگان تامین‌اجتماعی، سقف سه فرزند تحت تکفل، مبنای محاسبه و پرداخت عیدی قرار گرفته بود.   

  غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه آجیل‌فروشان تهران، اعلام کرد:«قیمت هر کیلو آجیل چهار مغز اعلا و ممتاز با پسته اکبری ۶۵۰ هزار تومان است‌. اگر به جای پسته اکبری در ترکیب آجیل پسته احمدآقایی باشد قیمتش ۶۰۰ هزار تومان می‌شود.» 

  بر‌اساس طرح وزارت کار برای اشتغال اتباع بیگانه، اقامت مجاز این افراد منوط به روشن‌ شدن وضعیت شغلی آنان خواهد بود و افراد شرکت‌کننده از مزایای قانونی این طرح برخوردار خواهند شد. برابر قانون کار اتباع بیگانه‌ای فاقد پروانه کار، اجازه اشتغال در کشور را ندارند. 

  نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از الزام کسبه این بازار به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت خبر داد‌ و اظهار کرد: «‌پس از اجرای قانون در صورت مغایرت اطلاعات سکه‌های ثبت شده و موجودی مغازه، جرایم در‌نظر گرفته می‌شود.» 

  علی توسطی، رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به فروش مواد محترقه چهارشنبه سوری از سوی دست‌فروش‌ها، تاکید کرد که کالاهای محترقه، اشتعالزا و خطرناک، به هیچ وجه نباید در واحدهای صنفی به فروش برود.