نسخه Pdf

خواص کال‌کباب در طب سنتی

خواص کال‌کباب در طب سنتی

حال که با طرز تهیه کال‌کباب آشنا شدید، در ادامه، ابتدا برخی از خواص کال‌کباب موجود در این غذای محبوب را بیان کرده و سپس به بررسی خواص سایر مواد به کار رفته در این غذا خواهیم پرداخت:

کال‌کباب حاوی مواد مغذی است. بادمجان حاوی سطح بالایی از کلسیم، آهن و مواد‌معدنی دیگر است که برای اطمینان از رشد بدن بسیار ضروری هستند. این در واقع نوعی از سبزیجات پرفایده و پر ارزش غذایی است بنابراین افراد باید آن را در رژیم غذایی روزانه مصرف کنند تا بدن آنها همیشه سالم بماند.

کنترل قند خون
کسانی که از دیابت نوع 2 رنج می‌برند، باید بادمجان را به وعده‌های غذایی روزانه خود اضافه کنند، چون این یک منبع عالی فیبر و کربوهیدرات قابل حل است که می‌تواند جذب گلوکز را محدود کند.انجمن دیابت ملی و برنامه آموزشی انجمن دیابت آمریکا توصیه می‌کنند که افراد باید بادمجان بیشتری را به رژیم روزانه خود اضافه کنند تا بتوانند کنترل کامل سطح قند خون خود را با سهولت انجام دهند.

پیشگیری از سرطان
بادمجان یک بازدارنده پروتئاز بسیار بالایی است که می‌تواند به مقدار زیادی در خنثی‌سازی سلول‌های سرطانی کمک کند، بنابراین می‌توانید با مصرف عصاره بادمجان به‌طور منظم از برخی بیماری‌های لاعلاج جلوگیری کنید.

تقویت سیستم ایمنی
بادمجان دارای آنتی‌اکسیدان‌های متمرکزی است که می‌تواند در کاهش آسیب رادیکال‌های آزاد داخل بدن بسیار کمک کرده و به افزایش ایمنی با حمایت فیتو‌نوتریشن‌ها کمک کند. بادمجان فعالیت ضدویروسی عالی وضدمیکروبی را برای فواید سلامتی انسان و بدن فراهم می‌کند.

تضمین سلامت استخوان‌ها
سلامت استخوان انسان به مس و ویتامینK بستگی دارد. در عین حال، بادمجان منبع عالی از هر دو اینها است. اغلب پوکی استخوان در مراحل بعدی زندگی به‌دلیل کمبود مس است.

کال‌کباب و سلامت قلب
بسیاری از ما می‌دانیم که امروزه بیماری‌های قلبی خیلی زیاد است. افراد قطعا می‌توانند با مصرف بادمجان به‌طور منظم، قلب خود را سالم نگه دارند، زیرا بتاکاروتن، فیبر و سایر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در بادمجان به کاهش سطح کلسترول کمک کرده و سطوح فشار خون را تثبیت می‌کند و درنتیجه خطرات بیماری‌های قلبی را تسکین می‌دهد. موادمغذی نظیر منیزیم، ویتامین B6، ویتامین B3، پتاسیم و اسیدفولیک به جلوگیری ازحمله قلبی و سکته کمک می‌کند.