شنیده‌شدن صدای ۱۰انفجار در شهرک اسرائیلی

شنیده‌شدن صدای ۱۰انفجار در شهرک اسرائیلی

منابع صهیونیستی صبح دیروز از حمله موشکی جدید مقاومت لبنان به شهرک صهیونیست‌نشین کریات شمونا و فعال‌شدن پدافند هوایی در این شهرک خبر دادند.

رسانه‌های صهیونیستی از شنیده‌شدن صدای حداقل ۱۰انفجار در این شهرک خبر دادند. براساس این گزارش، آژیرهای خطر در این شهرک و چندین شهرک صهیونیست‌نشین دیگر در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده و از شهرک‌نشینان خواسته شد که فورا خود را به پناهگاه برسانند. شبکه المنار به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش داد که دست‌کم 10موشک از لبنان به سمت این شهرک شلیک شده و از آغاز دور جدید درگیری‌ها در جبهه شمالی فلسطین اشغالی، حزب‌ا...لبنان حدود 1000موشک ضدزره به سمت اسرائیل شلیک کرده است. در صورت گسترده‌تر شدن دامنه جنگ، حزب‌ا...قادر است هزاران موشک ضدزره و ده‌ها هزار راکت به سمت شمال و مرکز اراضی اشغالی شلیک کند. 

درگیری صهیونیست‌ها و مقاومت در جنین
رژیم صهیونیستی که در آستانه ماه مبارک رمضان برشدت حملات خود به شهرهای کرانه باختری افزوده، بامداد دیروز با ده‌ها خودروی نظامی و بیل مکانیکی به شهر جنین واردوگاه آن یورش برد.همزمان با یورش نظامیان صهیونیست به این شهر، پهپادهای این رژیم نیز در آسمان این شهر و اردوگاه آن به پرواز درآمدند و آژیرهای خطر در این شهر به صدا درآمد. منابع فلسطینی با انتشار تصاویری از این یورش بامدادی اشغالگران، گزارش دادند که خودروهای نظامی اشغالگران، عامدانه اقدام به تخریب جاده‌های این شهر کردند. بر اساس این گزارش، رزمندگان مقاومت نیز با اشغالگران در اردوگاه جنین درگیر شدند.اشغالگران سه‌شنبه‌شب نیز در روستای رمانه در غرب جنین و در نزدیکی ایست‌بازرسی نظامی اردوگاه شعفاط در شمال قدس اشغالی با شماری از شهروندان فلسطینی درگیر شدند و اقدام به شلیک گلوله‌های گاز اشک‌آور و تیراندازی به سوی فلسطینیان کردند. نظامیان صهیونیست همچنین ایست‌های بازرسی در شمال قدس اشغالی را بستند تا مانع تردد شهروندان فلسطینی شوند. بامداد سه‌شنبه نیز در درگیری با فلسطینیان در اردوگاه الفارغه و طوباس در کرانه باختری سه جوان فلسطینی به شهادت رسیدند. 

ادعای بایدن درباره روابط کشورهای عربی و اسرائیل
رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که توقف حملات اسرائیل در ماه رمضان «به ما برای حرکت به سمت مسیرهایی زمان خواهد داد که بسیاری از کشورهای عربی برای حرکت به آن سمت آمادگی دارند». جو بایدن ادعا کرد که «عربستان سعودی آماده به رسمیت شناختن اسرائیل است. اردن، مصر و شش کشور دیگر در حال کار کردن در این زمینه هستند. من نیز در حال کار کردن با قطر بوده‌ام». بایدن با بیان این‌که «من یک صهیونیست هستم» خواستار حرکت اسرائیل به سمت راهکار دودولتی شد. وی گفت: شما برای این‌که بخواهید صهیونیست باشید، نیازی نیست که یهودی باشید. من یک صهیونیست هستم. اگر اسرائیل نباشد هیچ یهودی‌ای در جهان امن نخواهد بود اما موضوع این است که آنها (اسرائیل) هم باید برای صلح و امنیت اسرائیلی‌ها و فلسطینیان فرصت بدهند. رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: فرآیندی در حال پیش‌رفتن است که فکر می‌کنم اگر ما بتوانیم به آتش‌بس موقت برسیم، قادر خواهیم بود به سمتی برویم که اوضاع را عوض کنیم؛ البته نه این‌که فورا به راهکار دودولتی برسیم، بلکه به سمت فرآیند منجر به راهکار دودولتی برویم‌؛ فرآیندی که امنیت اسرائیل و استقلال فلسطینیان را ضمانت کند، البته استقلالی که شامل این موضوع نباشد که آنها بتوانند برای مثال کشور دیگری را به کشورشان دعوت کنند تا دفاع از آنها را تأمین کند؛ چراکه راه‌هایی برای انجام این کار وجود دارد. البته من الان زمانی برای صحبت در این‌باره ندارم. 

منفعت روسیه از کمک به سوریه به روایت اسد
رئیس‌جمهور سوریه گفت: اگر رئیس‌جمهور روسیه تصمیم مبارزه با تروریسم در سوریه را نمی‌گرفت، اکنون تعداد تروریست‌ها در روسیه چندبرابر شده بود. به گزارش اسپوتنیک، وی گفت: تصمیم پوتین برای اعزام جنگنده‌ها به سوریه با هدف حمایت از کشور و ملت خود در برابر خطر تروریسم بود. بشار اسد در سخنانی در اردوگاه جوانان سوریه-روسیه گفت: غرب به خاطر اوکراین با روسیه دشمنی نمی‌کند، بلکه از سه قرن پیش با روسیه دشمن بوده است؛ به این دلیل که روسیه در حال تغییر از یک کشور ضعیف به یک کشور قوی بود و غرب کشور‌های قوی را قبول نمی‌کند.