لوکیشن‌های شهر‌های جنوبی

لوکیشن‌های شهر‌های جنوبی

سریال «عاشورا» به کارگردانی هادی حجازی‌فر از آثاری است که لوکیشن‌هایی خارج از تهران داشت و بخش‌های مهم و قسمت زیادی از سریال در جنوب کشور مقابل دوربین رفت. البته بخشی از کار در شهرک سینمایی دفاع‌مقدس که در جاده قم واقع شده است، تصویربرداری شد که می‌توان گفت گروه سازنده جزیره مجنون را برای این سریال بازسازی کردند اما شهرک دفاع‌مقدس قابلیت تصویربرداری همه سکانس‌های این سریال را نداشت.

به همین دلیل گروه راهی جنوب کشور شدند و بخش‌های عظیمی از سریال در شهرهای جنوبی مقابل دوربین رفت.   داستان این سریال مربوط به یکی از شهدای دفاع‌مقدس است. داستان از جایی شروع می‌شود که مهدی باکری از برادر کوچک‌ترش حمید می‌خواهد به‌رغم مشکلات و مسائلی که برایش پیش آمده به منطقه جنگی برگردد و در کنار او باشد. حمید خواسته او را می‌پذیرد و با برادرش همراه می‌شود. پس از عملیات خیبر، مهدی باکری باید به تنهایی به خانه برگردد. 

گشتی در جنگل‌های گیلان
یکی ازلوکیشن‌های جذاب و دیدنی که چشم‌اندازهای زیبایی هم دارد،مربوط به لوکیشن‌هایی است که درشمال کشور وجود دارد. جغرافیا و فرهنگ زیبایی که متعلق به استان گیلان است و فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری در نقاط مختلف این استان مقابل دوربین رفته است. از جمله سریال «ابر می‌بارد» که نگاهی به شهدای سلامت در دوران کرونا دارد. این سریال در شهر رشت و برخی شهرهای این استان ساخته شد و یکی از ویژگی‌های بارز آن که باعث اقبال مخاطب شد، همین لوکیشن‌های زیبا و چشم‌نوازی است که در قاب این سریال شکل گرفت. در ابر می‌بارد مخاطب به شهرهای زیبا و سرسبز شمال کشور سفر می‌کرد و با جذابیت‌ها و نقاط گردشگری این استان هم بیشتر آشنا می‌شد. ضمن این‌که ساخت چنین سریال‌هایی در کنار معرفی نقاط گردشگری استان، مخاطب را با فرهنگ زندگی و غذایی و صنایع دستی این استان آشنا می‌کرد. در این سریال از بازیگران بومی این استان هم دعوت به همکاری شده بود و این نکته هم یکی از ویژگی‌های سریال محسوب می‌شد.

قاب‌هایی از سراسر ایران 
ایران سراسر قاب‌های متنوع است و هر کجای آن را نگاه کنیم، سرشار از مناطقی است که می‌توان به‌عنوان لوکیشن سریال انتخاب کرد. از شمال و مناطق سرسبز گرفته تا جنوب و هوای دم‌کرده آن که می‌تواند نمایشی از رشادت‌های مردم در زمان دفاع‌مقدس باشد.