محصولی برای سالمندان كه می‌توانست شكیل‌تر ارائه شود...

محصولی برای سالمندان كه می‌توانست شكیل‌تر ارائه شود...

در كنار محصولات متنوع و متفاوتی كه در نمایشگاه‌های تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و دستاوردهای پژوهش و فناوری رونمایی شده بود، محصولی كاربردی اما با فرم ارائه ضعیف‌تر از حد انتظار برای فناوری‌های ایرانی نیز رونمایی شد. شلوارك محافظ لگن، محصولی بسیار كاربردی برای سالمندان است. این محصول با داشتن فوم‌های طبی میزان نیروی وارده به لگن سالمند بر اثر زمین خوردن را تا حد زیادی كاهش داده و با پخش نیرو مانع بروز شكستگی در استخوان‌های لگن می‌شود.
مرضیه سواری كارشناس شركت كاراورد، نوع دوخت كش كمر این شلوارك و قابلیت خروج فوم‌ها از شلوارك پیش از شست‌وشو را از مزیت‌های این شلوارك برمی‌شمارد. به عقیده سواری، این محصول با توجه به هزینه تولید پایین به‌خوبی قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی است.
گرچه این محصول می‌تواند یكی از جدی‌ترین مشكلات سالمندان یعنی شكستگی لگن را تا حد زیادی كاهش دهد، با كمی دقت و سلیقه بیشتر می‌توانست از ظاهری حرفه‌ای‌تر برای متقاعدسازی مشتریان به خرید این محصول برخوردار شود. این معضل مزمن بسیاری از محصولات ایرانی است؛ تولیداتی كه می‌توانند كیفیت و كارایی بالایی داشته باشند، اما به علت ضعف در شكل ارائه در مرحله تجاری‌سازی توفیق چندانی نمی‌یابند.