نسخه Pdf

علیرضا دبیر: انتشار کتاب شهدا را ادامه می‌دهم

کتاب شهید میرشاکی رونمایی شد

علیرضا دبیر: انتشار کتاب شهدا را ادامه می‌دهم

رئیس فدراسیون کشتی در مراسم رونمایی از کتاب زندگینامه یک شهید گفت: تا پایان سال از پنج تا شش کتاب دیگر رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از چهارمین کتاب شهید کشتی‌گیر سیدمصطفی میرشاکی با حضور رئیس فدراسیون، رئیس بسیج ورزشکاران، خانواده شهید، نویسنده کتاب و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ساختمان شهید جنگروی (فدراسیون کشتی) برگزار شد.
علیرضا دبیر در ابتدای مراسم گفت: خدا را شاکرم که این توفیق را به ما داد و ان‌شاءا... اخلاص هم در کار ما باشد. اعتقاد دارم تا خود شهید نخواهد کاری انجام نمی‌شود و از خدا ممنونم این توفیق را به ما داد که امروز از چهارمین کتاب شهید کشتی‌گیر با نام برف و باروت رونمایی کنیم. با این حال تا الان کاری نکردیم ما بیش از ۱۵۰۰ شهید کشتی‌گیر داریم و باید هر هفته از این شهدا کتاب منتشر کنیم چون ما در آن دنیا باید پاسخگو باشیم.
وی افزود: تا حالا هر کاری کردم برای نفسم بوده (مدال گرفتن، شهرت، دانشگاه، پست و مقام) همه برای دنیا بوده و برای نفسم و ان‌شاءا... خدا مرا ببخشد. شهدا از جهاد اکبر که مبارزه با نفس است، به جهاد اصغر رسیدند که باید برای همه ما درس باشد. همچنین قهرمانان جهان و المپیک ما هر چه به معنویت خدا، اهل‌بیت و شهدا نزدیک‌تر باشند، ماندگارتر هستند.
رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: اگر ورزشکار برای هر کاری که انجام می‌دهد خدا را در نظر بگیرد، زندگی سالمی خواهدداشت و در نهایت مدال‌های بیشتری برای کشورش کسب می‌کند. نمی‌دانم تا چه زمانی در کشتی هستم اما خدا می‌داند صادقانه حرف می‌زنم و این‌که فردا کجا باشم به فکرم نمی‌رسد اما یاد گرفته‌ام کارم را درست انجام دهم.
دبیر با بیان این‌که کتاب قهرمانان کشتی نیز در مرحله نگارش است، گفت: همزمان با نوشتن کتاب شهدا کتاب زندگینامه سیدعلی‌اکبر حیدری به مرحله آخر رسید. همچنین کتاب زندگینامه استاد امامعلی حبیبی و دیگر قهرمانان کشتی نیز در حال نگارش هستند.
وی با تاکید بر این‌که تا روزی که در فدراسیون هستم نوشتن کتاب شهدا و قهرمانان برای برای الگوسازی نسل آینده محکم انجام می‌دهیم، گفت: نسل آینده باید قهرمانان و پهلوانان واقعی را که شهدا هستند، بشناسند و این وظیفه ماست همچنین تا پایان سال از پنج تا شش کتاب دیگر رونمایی خواهیم‌کرد.
گفتنی است مرکز روایت فدراسیون کشتی که مدت زیادی از فعالیتش نمی‌گذرد، توانسته تاکنون سه عنوان کتاب به چاپ برساند و چند کتاب دیگر درباره شهدای کشتی‌گیر و پیشکسوتان کشتی را در نوبت چاپ دارد.