قرارگاهی برای انقلاب اسلامی

قرارگاهی برای انقلاب اسلامی

روزنامه جام‌جم در سالی که در واپسین روزهای آن به‌سر‌می‌بریم مسیری نو در فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد؛ مسیری که البته تغییراتش به‌سادگی رخ نداد اما به‌رغم همه تلاش‌ها، جام‌جم در ابتدای راه و مسیر هدف‌گذاری شده خود قرار دارد و این فرآیند بی‌تردید تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.

روزنامه جام‌جم در سالی که در واپسین روزهای آن به‌سر‌می‌بریم مسیری نو در فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد؛ مسیری که البته تغییراتش به‌سادگی رخ نداد اما به‌رغم همه تلاش‌ها، جام‌جم در ابتدای راه و مسیر هدف‌گذاری شده خود قرار دارد و این فرآیند بی‌تردید تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت.در ابتدای مسیر سعی کردیم اقتضائات عصر جدید رسانه را درک کنیم چه این‌که ناهماهنگی و درک‌نکردن شرایط جدید رسانه باعث افت محتوا و بالطبع افت تیراژ مطبوعات خواهد بود که این مورد به‌دلیل فهم شرایط و محیط رسانه در جام‌جم رخ نداد و بعضا رشد را هم در این زمینه شاهد بودیم .
سعی کردیم با تطبیق، همسازی و همگامی خود با رسانه‌های عصر جدید و رسانه‌هایی که کارکردشان در عصر اطلاعات کاملا متفاوت شده در مسیری حرکت کنیم که علاوه بر حفظ مخاطبان موجود به چنته سرمایه اجتماعی این رسانه‌ها نیز توجهی عمیق داشته و رشد مخاطب را دنبال کنیم .راه‌اندازی و تقویت زیرساخت‌های رسانه‌ای فضای مجازی اعم از سایت‌ها، پیام‌رسان‌ها و فعالیت دقیق در شبکه‌های اجتماعی و تعامل با مخاطبان در این فضاها سبب شد در پایان سال در جایی بایستیم که چاره‌ای جز تقویت و گسترش بیش از پیش این فضاها در سال 1402 نداشته باشیم و عصری نو در این زمینه را پی‌جویی و پیگیری کنیم.
هدف دیگری که مورد تاکید و تصریح روزنامه جام‌جم در ابتدای سال بود و کوشیده شد در چارچوب سیاست‌های کلی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به آن شتاب درخوری داده شود، تبدیل روزنامه جام‌جم به محل و مامنی برای فعالیت جریان فرهنگی ـ رسانه‌ای جبهه انقلاب بود؛ جریانی که بن‌بست‌شکن جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف است.
تقویت جریان رسانه‌ای انقلاب در مقابل جریان فرهنگی رسانه‌ای دشمن و عمق‌بخشی به فعالیت این جریان از اهداف اصلی و مهم روزنامه جام‌جم است. جام‌جم قرارگاهی برای انقلاب اسلامی خواهد بود و این روزنامه با تمام متعلقاتش خود در حوزه‌های مختلف آنلاین، فضای مجازی و‌...  به‌عنوان یک رسانه پرمخاطب، خود را به‌طور کامل وامدار انقلاب اسلامی می‌داند و در مسیر فعالیت خود به‌عنوان رسانه‌ای انقلابی که قرار است نرم‌افزار انقلاب اسلامی را در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی و‌‌... پژواک دهد از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد کما این‌که در این مسیر آماده خریدن هرنوع اتهام به خود نیز هست؛ اتهاماتی از قبیل تندروی، سیاسی بودن و‌... که هیچ‌یک تاکنون خللی بر فعالیت‌های این مجموعه رسانه‌ای نگذاشته است‌. تا زمانی که رسانه‌ها خود را مدیون و وامدار انقلاب اسلامی ندانند، هر رسانه باری است بر دوش انقلاب به جای این‌که باری از شانه‌های انقلاب بردارد.
از سوی دیگر جام‌جم به‌عنوان یک رسانه فرهنگیهنری - اجتماعی با بازتعریف فعالیت رسانه‌ای در این مسیر سعی کرد مروج هنر انقلاب باشد؛ هنری که به برکت حضور جریان فرهنگی انقلاب در مسیر بلوغ حرکت می‌کند و هنری که بر‌خلاف جریان روشنفکری‌ از مردم برخاسته، مردم را می‌شناسد و خود را برای حرف مردم به تکاپو وامی‌دارد.
اتفاقات پاییز 1401 نشان داد که برنامه‌ریزی دشمنان برای هوشمندسازی و اثربخشی راهبردهای خود علیه ایران، یک پیکار و کارزار تمام‌عیار تبلیغی است که در این بین رسانه نقش اصلی را بازی می‌کند. مجموعه بزرگ جام‌جم به‌عنوان ارگان مطبوعاتی رسانه ‌ملی، طرح تحول رسانه تراز انقلاب اسلامی را پیگیری کرد و متناسب با «تهدیدات»، «درک اقتضائات»، «آرایش موجود»، «ضعف و فرصت‌های جبهه انقلاب اسلامی» و... به بازمهندسی ماموریت‌ها و وظایف خود پرداخته است که این مهم در سال 1402 به‌صورت جدی و عملیاتی با نگاه ویژه به جریان رسانه‌ای جبهه فرهنگی انقلاب پیگیری خواهد شد .
در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ضیافت الهی و سال نو، امید است این تلاش‌ها برای اعتلای کلمه جمهوری اسلامی، مورد رضایت حضرت ولی‌امر(عج) قرار گیرد‌.

مهدی گیوه کی - مدیر مسئول