ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما در نوروز

ممنوعیت فروش چارتری بلیت هواپیما در نوروز

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی به سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرد: فروش بلیت چارتری هواپیما در ایام طرح نوروزی، از 24 اسفند ۱۴۰۲ تا 17 فروردین ۱۴۰۳ شامل همه پروازهای داخلی در مبادی، مقاصد و پروازهای بین‌المللی به‌خصوص نجف ممنوع است و فروش بلیت باید براساس قیمت‌های مصوب ابلاغ شده در اردیبهشت سال جاری صورت پذیرد.

در این ابلاغ خواسته شده سازمان هواپیمایی این مصوبه را به تمام شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کند و نظارت لازم از سوی این سازمان برای اجرای آن به عمل ‌‌آید. 

مشکلات ممنوعیت فروش سبدی تایر
مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در مورد ممنوعیت فروش سبدی تایر، عنوان کرد: براساس این مصوبه مقرر شده که تایر را به صورت سبدی نفروشیم و به هر کسی یک محصول بدهیم. در واقع خریدار محق باشد که بگوید چه تایری می‌خواهد و ما باید فقط همان تایر را به خریدار بدهیم در حالی که در طول تاریخ صنعت تایر، تایر به صورت سبدی عرضه می‌شده است. وی تصریح کرد: کارخانجات قادر نیستند برای هر سایز تایری به اندازه تمام خطوط تولید و پرس‌ها قالب تهیه و انبار کنند تا هر وقت هر کس هر لاستیکی خواست با حداکثر تولید، تایر را تولید و عرضه کنند. این حد از تغییرات در خط تولید قابل اعمال نیست، زیرا ضایعات بیشتر می‌شود. کسانی که این ممنوعیت را ابلاغ کرده‌اند با طبیعت و تایرسازی آشنا نیستند، چون این شیوه مشکلات بسیار زیادی را ایجاد خواهد کرد. وی در مورد وضعیت عرضه در ایام عید گفت: توزیع تایر در بازار وضعیت مطلوبی دارد و بی‌شک عرضه این بازار در شب عید با وجود شرایط قدرتمند تولید، به‌‌رغم رشد تقاضا با مشکلی روبه‌رو نخواهد شد.