«حرف شما» در روز انتخابات

«حرف شما» در روز انتخابات

همزمان بابرگزاری اتنخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ویژه‌برنامه «حرف شما» از شبکه امید پخش می‌شود.برنامه حرف شما میزبان ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی، دانش‌آموزان و مدال‌آوران المپیاد‌های علمی می‌شود.اجرای گروه‌های سرود دانش‌آموزی، ارتباط زنده با شعب اخذ رای در سراسر کشور و حضور رای‌اولی‌ها از بخش‌های جذاب و دیدنی این برنامه است.

همچنین نوجوانان رای‌اولی در سراسر کشور ازطریق پویش «دعوت» وارسال عکس و فیلم ازحضور در انتخابات می‌توانند روایتگر این حماسه ملی باشند.برنامه حرف شما به تهیه‌کنندگی محمدتقی جعفری و اجرای علی مرادخانی و محمد میرزازاده روز جمعه 11 اسفندماه از ساعت 9 تا 23 روی آنتن شبکه امید می‌رود.میان‌برنامه‌هایی نیز با محوریت تصویر نوجوانان پای صندوق رای و گزارش مردمی در فواصل برنامه‌ها روی آنتن خواهد رفت. همچنین آیتم‌های کوتاه، زیرنویس و کلیپ و سرود نیز در جدول پخش این شبکه برای روز جمعه 11 اسفند جانمایی شده است.

روایت رأی‌های سخت 
مستند «آق‌سو» به کارگردانی عبدا... عزیزی روایتی متفاوت از رأی‌هایی که به‌سختی داخل صندوق ریخته می‌شوند، فردا از شبکه مستند پخش می‌شود. آق‌سو در اسفندماه ۱۳۹۸، همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی در اردبیل تصویربرداری شده است. این مستند با نگاهی متفاوت به موضوع انتخابات ساخته شده و روایت سختی‌هایی است که برای بردن صندوق‌های رأی به این مناطق توسط اعضای ستاد انتخابات و مسئولان شورای نگهبان کشیده می‌شود. این صندوق‌ها گاهی با هلی‌کوپتر جابه‌جا می‌شود و درصورتی‌که وضعیت آب‌وهوا مساعد نباشد، عده‌ای مجبور می‌شوند این صندوق‌ها را با پای پیاده و از طریق کوهستان‌ها به آنجا برسانند تا مبادا حق کسی ضایع شود.به‌دلیل سرمای طاقت‌فرسای این منطقه کوهستانی و برف‌گیر بودن آن، در انتخاباتی که در اسفندماه برگزار می‌شود، صندوق‌هایی سیار تعبیه شده و به مناطقی صعب‌العبور برده می‌شود؛ مناطقی که شاید پنج ماه از سال هیچ ارتباطی با بیرون و مناطق اطراف خود ندارند.مستند  آق‌سو به مناسبت برگزاری انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امشب ساعت۲۰ ازشبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۷ و 30 دقیقه خواهد بود.

همسایه من توتورو
مریم فلاح:
استودیو جیبلی همراه با بنیانگذار و کارگردان افسانه‌ای‌اش هایائو میازاکی خاطرات زیادی را با آثار خود برای نسل‌ها به‌جا گذاشته. در میان تولیدات آنها «همسایه من توتورو» که به نمادی برای استودیوی سازنده‌اش تبدیل شد، شاید خاطره‌انگیزه‌ترین این آثار باشد؛ ماجرای دو خواهر که در سخت‌ترین شرایط زندگی با ارواح عجیب‌وغریب ساکن جنگل آشنا می‌شوند. میتسوکی و مای همراه با پدرشان از خانه قدیمی‌شان در شهر به منطقه‌ای روستایی نقل‌ مکان کردند تا به مادر بیمارشان که در بیمارستانی در این منطقه بستری است نزدیک‌تر باشند. در حال پرسه‌زدن در محل زندگی جدیدشان با موجودات بازیگوش عجیبی در جنگل آشنا می‌شوند. این موجودات اسرارآمیز به میتسوکی ومای کمک می‌کنند تا با چالش‌های زندگی جدیدشان دور ازشهر وسختی‌های مواجهه با بیماری مادرشان روبه‌رو شوند. آنها درماجراهایی پرازشگفتی، دوستی‌های خارق‌العاده و ارتباط با طبیعت شرکت می‌کنند.