رقابت هتلداران در کیش

رقابت هتلداران در کیش

ایران لوکیشن‌های بی‌نظیری دارد که در طول این چند دهه فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری در نقاط مختلف کشور ساخته شده است. از‌جمله جزیره زیبای کیش که آثار نمایشی بسیاری در گوشه‌گوشه این جزیره ساخته شده است.

مجموعه «هتل پیاده‌رو» را می‌توان یکی از آثاری دانست که برای نخستین‌بار در این جزیره مقابل دوربین رفت. سریال هتل پیاده‌رو به کارگردانی زنده‌یاد بهمن زرین‌پور ساخته شده بودکه نوروز 1378 از تلویزیون پخش شد. این سریال خاطره‌انگیز، داستان رقابت صاحب هتل و رستورانی کوچک و محلی در کیش است که در زمان پخش بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بخشی از این استقبال هم مدیون حضور بازیگران سرشناسی چون اکبر عبدی، علیرضا خمسه، محمود پاک‌نیت، زنده‌یاد عزت‌ا... مهرآوران و مینا جعفرزاده بود اما یکی از ویژگی‌های این سریال تصاویر زیبایی بود که مخاطب از کیش می‌دید و با این جزیره بیشتر آشنا‌ می‌شد، آن هم در دورانی که مثل امروز سفر به این جزیره تا این حد معمول و زیاد نشده بود.

کیمیای خاک جنوب 
سریال کیمیا را باید از جمله مجموعه‌هایی دانست که تلاش کرد با خروج از لوکیشن‌های غالب در تهران، وارد فضاهای کمتر شناخته‌شده شود و قدری از فضای مرسوم و همیشگی فاصله بگیرد. داستان سریال کیمیا (با بازی مهراوه شریفی‌نیا) نشانگر تأثیر تحولات جامعه بر روابط خانوادگی بود که به مرور با تحولات تاریخی همراه می‌شد. این مجموعه علاوه بر تهران، آبادان، خرمشهر و دیگر مناطق استان‌های جنوبی در گرجستان به‌ویژه پایتخت آن تفلیس نیز تصویربرداری داشته ‌است. قصه از جایی آغاز می‌شود که دختر خانواده به نام کیمیا بسیار پرسشگر و معترض است و در مقابل او، پدرش قرار دارد که فردی نظامی، منضبط و پایبند به قانون است. سیر حوادثی که در مراحل زندگی خانواده کیمیا اتفاق می‌افتد، آنها را درگیر توطئه و دسیسه ای بزرگ و شیطانی می‌کند و کیمیا با تلاشی خستگی‌ناپذیر درصدد نجات خانواده برمی‌آید.  سریال کیمیا تلاش کرده بود در کنار یک درام خانوادگی، تاریخ ایران را به نمایش بگذارد و تحولات سیاسی معاصر ایران را برای مخاطبان به تصویر بکشد. مهراوه شریفی‌نیا، آزیتا حاجیان، حسن پورشیرازی، مهدی پاکدل، پوریا پورسرخ، امیرحسین آرمان، سید مهرداد ضیایی و سوگل طهماسبی از جمله بازیگران این سریال بودند. 

سرگشتگی‌های مجید قصه‌ها
قصه‌های مجید برای همه آنهایی که پای برنامه‌های دهه 70می‌نشستند، یک سریال خاطره‌انگیز بود. مجید با آن جثه ریزی که داشت، دنبال قصه‌ها و حرف‌های تازه می‌گشت. قصه‌های مجید که برگرفته از کتابی با همین نام بود، روایتگر لحظاتی از زندگی نوجوانی به نام مجید و مادربزرگش بی‌بی بود.