روزجهانی قدس در شبکه 5

روزجهانی قدس در شبکه 5


شبکه پنج سیما، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، 17 اردیبهشت با پخش ویژه‌برنامه‌های مختلف با مردم آزاده فسلطین همدل و همراه می‌شود.
 هفت‌خان عشق در شبکه 5
واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، مستند خان‌طومان؛ هفت‌خان عشق، سینمایی سی‌و‌سه روز و مستندی ویژه روز جهانی قدس را روزهای پنجشنبه و جمعه برای مخاطبان تدارک دیده است.
مستند«خان‌طومان؛ هفت‌خان عشق» به کارگردانی سعید چاری و تهیه‌کنندگی سیاوش چاوشی در سالگرد به شهادت رسیدن شهدای خان‌طومان پنجشنبه 16 اردیبهشت ساعت  21 و 10دقيقه از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
همچنین در بخشی از مستند، نحوه شهادت شهید محمود رادمهر به روایت دوستان و شاهدان عینی به تصویر کشیده  می‌شود. در مستند «خان‌طومان؛ هفت‌خان عشق» نقش بارز و پررنگ فرماندهی حاج قاسم سلیمانی نیز تبیین خواهد شد.
سینمایی سی و سه روز نیز جمعه 17 اردیبهشت ساعت 10 و 40 دقيقه برای مخاطبان این شبکه تماشایی می‌شود.
سی و سه روز فیلمی است از جمال شورجه به تهیه‌کنندگی مهدی همایون‌فر که روایتی واقعی از جنگ سی و سه روزه اسرائیل و حزب‌ا... لبنان دارد. این فیلم داستان واقعی از مقاومت اهالي یک روستای مجاور با اسرائیل است که مانع حمله اسرائیلی‌ها به جناح‌های مقاومت می‌شوند.
همچنین مستند تامینی روز جهانی قدس جمعه 17 اردیبهشت ساعت 7 و 30 دقيقه صبح پخش می‌شود.
 شهدای جبهه مقاومت  زمینه‌سازان حقیقی ظهور
برنامه «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، جمعه 17اردیبهشت در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تبیین موضوع شهدای جبهه مقاومت، زمینه‌سازان حقیقی ظهور می‌پردازد. عطر عاشقی این هفته با حضور حجت‌الاسلام مصطفی کرمی از گلزار شهدای فیروزکوه تماشایی می‌شود. همچنین جواد تلطفی با نوای گرم و دلنشین به قرائت زیارت آل یس برای حاضران و بینندگان می‌پردازد. برنامه تولیدی «عطر عاشقی»کاری از گروه معارف شبکه پنج سیما‌ست که غروب جمعه هر هفته به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید‌ناصر سجادی و با اجرای سید‌رضا نواب ساعت 17 و 20دقيقه روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
گروه اجتماعی شبکه پنج سیما نیز در برنامه صبحگاهی سلام تهران روز پنجشنبه 16اردیبهشت به موضوع روز جهانی قدس می‌پردازد. همچنین برنامه شهر زیبا و جشن رمضان نیز معطوف به روز قدس روی آنتن خواهد رفت.