از ماجرای تغییر نقش اول تا قصه کرونا  در بچه مهندس

از ماجرای تغییر نقش اول تا قصه کرونا در بچه مهندس

احمد کاوری، کارگردان «بچه‌مهندس۴» با اشاره به حساسیت فعالیت عوامل برای کار فشرده در اوج کرونا تأکید کرد تاکنون هیچ یک از عوامل این پروژه به کرونا مبتلا نشده‌اند.
به گزارش جام‌جم، احمد کاوری، کارگردان سریال بچه‌مهندس۴ که این شب‌ها از شبکه دوی سیما در حال پخش است، درباره وضعیت تولید این سریال که همزمان با پخش ادامه دارد به مهر بیان کرد: برای پخش به‌موقع کار از آنتن شبکه دو، مراحل فنی ازجمله مونتاژ و صداگذاری به‌صورت فشرده و شبانه‌روزی در حال انجام است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، تصویربرداری نیز اوایل هفته آینده به پایان می‌رسد.
وی که در فصل چهارم کارگردانی سریال را به‌عهده گرفت، اضافه کرد: این روزها روی تک‌تک عوامل فشار مضاعفی وجود دارد و خوشحالم که در این فصل از مجموعه نیز توانستیم مخاطب را باوجود تغییرات گسترده در متن با سریال همراه کنیم.
کاوری درباره شرایط تصویربرداری و تولید در روزهای شیوع کرونا توضیح داد: کار کردن باوجود کرونا شرایط را برای گروه‌های فیلمبرداری به‌مراتب دشوار کرده است. خوشبختانه سعید سعدی، تهیه‌کننده پروژه برای جلوگیری از ابتلای اعضای گروه تمهیدات فراوانی در پیش‌گرفته،تیم پزشکی همیشه سر صحنه حاضر است و هرچند روز یک‌بار از عوامل تست گرفته می‌شود. خدا را شاکرم که تا این لحظه هیچ‌کدام از بچه‌ها به این ویروس مبتلا نشده‌اند و همه در سلامت کامل هستند.
این کارگردان درباره تغییر بازیگر نقش اول بچه مهندس در فصل چهارم این سریال و این‌که چقدر توانست مخاطب را با خود همراه کند،گفت: به نظرم محمدرضا رهبری خیلی زودتر از آن چیزی که تصور می‌کردیم، توانست مخاطب را با خود همراه کند و این را می‌توان به‌خوبی از بازخوردهای مردمی متوجه شد. تغییر بازیگر اصلی فصل چهارم یک سریال ریسک بالایی دارد و حتی در برخی مواقع به شکست آن پروژه منجر می‌شود. فکر می‌کنم علاوه بر تلاش بالای محمدرضا رهبری برای باورپذیر شدن این نقش در ذهن مخاطب، فیلمنامه بچه‌مهندس نیز ازساختار منسجمی‌برخوردار است به‌طوری‌که مخاطب را بدون در نظر گرفتن تغییر شخصیت‌ها به‌خوبی با قصه همراه می‌کند.
کاوری درباره کارگردانی بچه مهندس۴ که بعد از سه فصل به این سریال پیوسته است،گفت: در مصاحبه‌ای که به‌تازگی از من دریکی از رسانه‌ها منتشر شد، اعلام کردم با توجه به تغییر کارگردان و حضور آقای علی غفاری در یک پروژه دیگر با ساخت بچه مهندس۴ به‌نوعی در عمل انجام‌شده قرار گرفتم اما متأسفانه این گفته من در میان برخی دوستان باعث ایجاد سوءتفاهم‌هایی شد. درواقع از صحبت‌های من این‌طور استنباط شد که انگار بدون هیچ علاقه و به‌صورت کاملا اجباری روی صندلی کارگردانی فصل چهارم این پروژه نشسته‌ام، درصورتی‌که این مسأله به‌هیچ‌وجه صحیح نیست و کارگردانی فصل چهارم بچه مهندس برایم یک نوع توفیق اجباری بود.
وی درباره این‌که خودش چقدر در تولید کار اعمال‌نظر داشته است، توضیح داد:گرچه مقداری دیر به پروژه اضافه شدم و فرصت هیچ‌گونه اعمال‌نظر روی متن را نداشتم اما به نتیجه‌ای که تاکنون به مخاطب ارائه‌شده، افتخار می‌کنم.
کاوری درباره محور قصه در این فصل روی نخبه‌گرایی اظهارکرد:بخشی از داستان بچه‌مهندس۴ به رشد صنعت هواپیمایی کشور و افتخارآفرینی نخبه‌های ایرانی می‌پردازد به‌عنوان کارگردان پروژه بسیار خوشحالم که به همراه یک گروه کاملا همدل توانستیم بخش کوچکی از این مسأله را برای تماشاگر به تصویر بکشیم.