توصیه‌های عالمانه به رسانه ملی

رئیس صدا و سیما در سفر به قم با مراجع تقلید و علمای حوزه علمیه دیدار کرد

توصیه‌های عالمانه به رسانه ملی

 به گزارش روابط‌عمومی صداوسیما دکتر پیمان جبلی در دومین ماه ریاست خود بر سازمان صدا و سیما، صبح روز گذشته به شهر مقدس قم به عنوان پایگاه مرجعیت و خاستگاه انقلاب رفت و با مراجع عظام‌تقلید دیدار کرد.
در این دیدار مراجع تقلید با تقدیر از نقش ارزنده رسانه‌ملی در تبیین معارف دینی، نکاتی را برای ارتقای ماموریت‌های سازمان صدا و سیما به ویژه در دوره جدید بیان کردند. آیت‌ا... مکارم شیرازی در دیدار رئیس رسانه‌ملی خطاب به دکتر جبلی گفت: سوابق و عملکرد شما نشان می‌دهد می‌‌توانید در رسانه‌ملی تحولات شگرفی ایجاد کنید تا هم برنامه‌های صدا و سیما بیشتر دیده شود و هم مردم نسبت به آن اعتماد بیشتری داشته‌باشند. ایشان با بیان این‌که باید از تجربه و اندوخته خود برای رسیدن صدا و سیما به یک دانشگاه اسلامی استفاده کنید، افزود: در کنار جلب اعتماد مردم، مشکلات آنها را هم پیگیری کنید.
آیت‌ا... مکارم شیرازی ارتباط تنگاتنگ با حوزه‌های علمیه را برای صداوسیما ضروری دانست و تاکید کرد: باید از ظرفیت حوزه برای ارتقای برنامه‌های دینی استفاده شود. همچنین آیت‌ا... نوری همدانی با اشاره به برنامه‌های دکتر جبلی برای تحول در سازمان صدا و سیما به عنوان بزرگ‌ترین و فراگیرترین رسانه کشور، رسانه‌ملی را تنها داشته انقلاب و مردم در انبوه رسانه‌های دنیا دانست. ایشان با تشریح خدمات و دستاوردهای انقلاب‌اسلامی از رئیس سازمان خواست وضعیت هر منطقه از کشور را قبل و بعد از انقلاب نشان دهند تا مردم با دستاوردها و خدمات نظام اسلامی بیشتر آشنا شوند. آیت‌ا... جوادی‌آملی هم در دیدار دکتر جبلی، ضرورت جلب اعتماد عمومی را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که رسانه‌ملی بتواند در دوره تحولی جدید این اعتماد را جلب کند. وی با اشاره به شعار جوانگرایی در کشور گفت: جوانگرایی به این معنا نیست که همه امور را به دست جوانان بسپاریم، بلکه باید در کنار افراد پیشکسوت و با تجربه کارهای اجرایی را به دست بگیرند.
آیت‌ا... سبحانی در دیدار دکتر جبلی  با اشاره به سیاست جدید سازمان در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی به نکته مهمی اشاره کرد. ایشان از رسانه‌ملی خواست تا در پخش اخبار مربوط به فسادهای مالی حفظ آبروی افراد را مدنظر قرار دهد.
آیت‌ا... سبحانی توجه به ظرایف هنری در رسانه‌ملی را ضروری دانست و گفت: صدا و سیما به عنوان یکی از ارکان شاخص نظام اسلامی می‌تواند مبانی دینی و انقلاب اسلامی را عالمگیر کند. آیت‌ا... علوی گرگانی هم در دیدار دکتر جبلی با بیان این‌که رسانه ملی باید بتواند در دوره جدید رضایت مردم را جلب کند، افزود: صدا و سیما باید با به‌کارگیری نیروی‌های جوان با انگیزه و مستعد، روحیه نشاط و شادابی را به جامعه تزریق کند.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای دین‌زدایی از جوانان تاکید کرد: ضروری است صدا و سیما با تولید برنامه‌های غنی دینی از حریم دین حراست کند. رئیس سازمان صدا وسیما در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم حاضر شد و با رئیس این نهاد ریشه‌دار حوزوی دیدار کرد. آیت‌ا... حسینی بوشهری به تغییر رویه سازمان صدا و سیما در دوره جدید و انتشار اخبار به سبکی متفاوت اشاره و تصریح کرد: در قضایای اخیر، رسانه‌ملی با پوشش مناسب خبری، توطئه دشمنان را خنثی کرد و موجب افزایش اعتماد مردم شد. وی صدا و سیما را مجموعه‌ای عظیم و فرهنگ‌ساز خواند که ضروری است در موضوعات اساسی جامعه از جمله فرزندآوری و حمایت از تولید ورود کند.  رئیس سازمان صداوسیما در ادامه سفر به قم در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) حضور یافت و مضجع شریف آن حضرت را زیارت کرد.
آیت‌ا... سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه‌(س) در دیدار رئیس رسانه‌ملی از عملکرد درخشان سازمان صدا و سیما در ماجرای حمله سایبری به سامانه سوخت قدردانی کرد و گفت: رسانه‌ملی با پوشش کامل وقایع و حوادث، مانع فتنه‌انگیزی دشمنان و رسانه‌های معاند شد.
 دکتر جبلی در واکنش به تمجید آیت‌ا... سعیدی از اقدام به هنگام صداوسیما در حادثه هک جایگاه‌های سوخت، گفت: در این خصوص کار اصلی بر دوش مردم بود. همان‌طور که در این 40سال کار اصلی را مردم انجام دادند. در واقع اگر سه ضلع مردم، نظام و رسانه هم افزار شوند هیچ توطئه‌ای بر کشور اثرگذار نخواهدبود.
رئیس سازمان صداوسیما همچنین در ابتدای دیدارهای خود با مراجع عظام تقلید شعار رسانه‌ملی در دوره جدید را هویت‌محوری و عدالت‌گستری عنوان کرد و افزود: رسانه‌ملی در دوره جدید تمام تلاش خود را برای بازسازی و تقویت هویت ملی، دینی و انقلابی به کار خواهدگرفت. وی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم صدای مردم برای حکومت و بیانگر خدمات نظام اسلامی برای مردم باشیم، افزود: رسانه‌ملی موظف است از داشته‌های مردم در حوزه‌های مختلف از جمله دین، فرهنگ، اخلاق، اقتدار و وحدت محافظت کند و واسطه‌ای امین میان مردم و دولت باشد.
دکتر جبلی علاوه بر دیدار با مراجع تقلید از مجموعه‌های مستقر صدا و سیما در شهر مقدس قم همچون صدا و سیمای مرکز قم، رادیو معارف، اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه‌ملی و دانشکده صدا و سیما هم بازدید کرد. رئیس رسانه‌ملی در این بازدید به صورت چهره به چهره با کارکنان این مجموعه‌ها گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان مطالبات آنان قرار گرفت. در این دیدار مهدی رحمتی، سرپرست معاونت امور استان‌ها و حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما، رئیس رسانه‌ملی را همراهی کردند.