خط و نشان رژیم صهیونیستی برای متحدان

خط و نشان رژیم صهیونیستی برای متحدان

رفتار عصبی صهیونیست‌ها که این ایام، حال و روز خوبی در داخل سرزمین‌های اشغالی ندارند و دائم در حال اختلاف و درگیری با یکدیگر هستند در حال گسترش به خارج از مرزهای این منطقه است و نتانیاهو و اعضای کابینه‌اش که به‌شدت در داخل تحت فشار هستند، هر چند وقت یک‌بار متحدان خارجی خود را نیز هدف حملات و نقدهای خود قرار می‌دهند.

به‌ویژه این‌که متحدان خارجی رژیم صهیونیستی هم این روزها در حال انتقاد از اقدامات افراطی کابینه نتانیاهو هستند و این چیزی است که به مذاق نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیرانش خوش نیامده است. در همین راستا بود که دیروز رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد تل‌آویو به‌دلیل اظهارات ضداسرائیلی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا استقبال از او را نپذیرفته است. برپایه این گزارش، بورل چند بار درخواست سفر به سرزمین‌های اشغالی داشته باشد اما وزارت خارجه رژیم غاصب اسرائیل به آن پاسخ نداد و علت آن نیز اظهارات بورل علیه این رژیم است.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اخیرا در 7مارس در الجزایر گفته بود فقط کابینه رژیم است که خواهان صلح براساس راهکار موسوم به «دو دولتی» نیست.
رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه گفت: بورل استحقاق آن را ندارد که در اینجا حضور داشته باشد.دستور نتانیاهو به وزراهمچنین نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی با نارضایتی از دعوت نشدن برای سفر به آمریکا، دستورات خاصی برای اعضای کابینه در این زمینه صادر کرده است. 
به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه۱۲ رژیم صهیونیستی، برخی وزرای کابینه نتانیاهو قصد سفر به آمریکا و برگزاری دیدارهای رسمی با مسئولان این کشور را داشتند اما وی به آنها دستور داد «تا زمانی که من به آمریکا سفر نکردم، هیچ کس حق این کار را ندارد.»
بر اساس این گزارش، وزرایی که مانند بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، قصد سفر به آمریکا را دارند، با مسئولان این کشور دیدار نخواهند کرد. قبل از این‌که دولت جو بایدن اعلام کند مسئولان آمریکایی به دلیل اظهارات تحریک آمیز اسموتریچ درمورد «حواره» با وی دیدار نخواهند کرد، نتانیاهو به اسموتریچ دستور داده بود که طی سفرش به آمریکا، دیدار رسمی با مسئولان این کشور برگزار نکند.
یک منبع مطلع در گفت وگو با شبکه۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سفر هر یک از وزرای صهیونیستی به آمریکا، مسأله دعوت نشدن از نتانیاهو برای سفر به واشنگتن را برجسته‌تر می‌کند، به همین دلیل نخست وزیر رژیم صهیونیستی این دستور را صادر کرد، البته ران درمر به‌عنوان فرستاده ویژه نتانیاهو، از این قاعده مستثناست.
در بخشی از این گزارش آمده نتانیاهو با گذشت بیش از دو ماه از نخست وزیری خود انتظار داشت دعوت رسمی از کاخ سفید دریافت کند، همان‌گونه که نفتالی بنت، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ژوئن ۲۰۲۱ روی کار آمد و در آگوست همان سال به کاخ سفید رفت.
این گزارش دعوت نکردن کاخ سفید از نتانیاهو برای سفر به آمریکا و نبود گفت‌وگو میان تل‌آویو و واشنگتن را اتفاقی استثنائی توصیف کرد و نوشت که این مسأله برای نتانیاهو ـــ که منتظر دعوت رسمی است ـــ بسیار نگران کننده است.
همچنین در این گزارش آمده است طی هفته‌های اخیر، موعد سفر نتانیاهو به امارات بررسی شده اما با مخالفت این کشور، برنامه این سفر تکمیل نشده، زیرا ابوظبی ترجیح می‌دهد بعد از پایان ماه‌رمضان در این‌خصوص تصمیم‌گیری کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکایی‌ها از برخی اقدامات کابینه نتانیاهو مانند برنامه اصلاحات قضایی ناراضی هستند و اختلافاتی میان دو طرف به‌وجود آورده است.
اسموتریچ پس از یورش اخیر شهرک‌نشینان صهیونیست به دهستان حواره در جنوب نابلس و انجام چند عملیات ضد صهیونیستی در پاسخ به این جنایت، خواستار محو کلی این شهرک شد؛ اظهاراتی که موجی از محکومیت و انزجار را در سراسر جهان از‌جمله در آمریکا به‌دنبال داشت.
پیش از این نیز کاخ سفید اعلام کرد دولت آمریکا دیدار با وزیر تندروی دارایی رژیم صهیونیستی را که قرار است به واشنگتن سفر کند، تحریم کرده است.کاخ سفید رسما اعلام کرد، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا با بزالل اسموتریچ در واشنگتن دیدار نخواهد کرد.
از سوی دیگر، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اظهارات اسموتریچ درباره محو دهستان حواره را غیرمسئولانه، توهین آمیز و نفرت انگیز دانست.