اعضای کابینه سیزدهم  در حاشیه  جلسه دولت چه گفتند؟

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه روز چهارشنبه، دوم اسفند ۱۴۰۲ هیأت وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌ آنها پاسخ دادند.

حضور مردم در انتخابات بازدارندگی بسیار بزرگی ایجاد می‌کند
امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند گفت: وقتی مردم حضور پیدا می‌کنند، ارزیابی دشمن را تغییر می‌دهد و قطعا بازدارندگی بسیار بزرگی ایجاد خواهد کرد. ما هم توصیه و تشویق می‌کنیم که همه ان‌شاءا... در انتخابات شرکت کنند.
طمینان وزیر اطلاعات از برگزاری انتخابات در کمال امنیت
سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات با تبریک بازگشت اموال بابک زنجانی به مردم توسط سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه، عنوان کرد: کار مهمی صورت گرفت که اموال مردم برگشت و این حادثه ارزشمندی برای مردم بود.
وی همچنین تاکید کرد: ان‌شاءا... انتخابات در کمال امنیت برگزار می‌شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که امروز داعشی که از حکمرانی مایوس شده، در منطقه سرگردان است و آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل‌شان در جهت اقدامات تروریستی در حال بهره‌برداری از آنها هستند.
توطئه رژیم غاصب صهیونیستی در حادثه خطوط گازرسانی، سریعا ترمیم شد
جواد اوجی، وزیر نفت از خنثی‌سازی سریع توطئه رژیم غاصب صهیونیستی در حادثه خطوط گازرسانی خبر داد و افزود: دشمن قصد داشت بخش گاز خانگی مردم را دچار چالش کند  که  الحمدلله آمادگی کاملی داشتیم و این کار خبیثانه‌ دشمن بدون این‌که اتفاقی در شهرها و روستاها رخ دهد، خنثی و خطوط گازرسانی سریعا ترمیم شد.
زارع‌پور: تعداد کاربران رادارگیم به ۱۴میلیون نفر رسیده است
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که «تعداد کاربران رادارگیم به‌عنوان ابزاری برای بهبود تجربه کاربری گیمرها به ۱۴میلیون رسیده است»، گفت: با توجه به وعده رئیس‌جمهوری برای بهبود تجربه کاربری گیمرها، ابزار رادارگیم راه‌اندازی شد که در آن محتوای بازی‌های پرمخاطب و مورد تایید نهادهای فرهنگی در کشور را آوردیم و میزبانی کردیم تا حداقل ۳۰درصد میزان تاخیر در دسترسی گیمرها به این بازی‌ها کاهش پیدا کند.وی گفت: این دولت از ابتدای شروع کار، به‌دنبال بهبود تجربه کاربری عموم کاربران و اقشار خاص بود، یکی از اقشاری که میزان تأخیر در دسترسی اینترنت (Ping) برای تجربه کاربری آنها اثر بسیار منفی دارد، گیمرها هستند.
طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد
سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که «طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد و در مرحله نخست به مدت سه ماه ادامه دارد»، افزود: مرحله اول آن که از ۱۸ بهمن‌ماه آغاز شد تا روز گذشته تقریبا با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده‌است.وی همچنین گفت: حدودا جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر یعنی حدود 5/62درصد تاکنون از این طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده‌اند و مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه خواهد داشت.
تغییر قوانین مهاجرت در مجلس بررسی می‌شود
احمد وحیدی، وزیر کشور از بررسی تغییر قوانین مهاجرت در مجلس شورای اسلامی خبر داد و بیان کرد: کارت هوشمند اتباع تهیه شده و در حال توزیع است. اتباع غیرمجاز باید برگردند و بقیه ساماندهی شوند. لایحه‌ای هم درباره نحوه مواجهه با افراد غیرمجاز تهیه شده که الان در مجلس است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اجاره ساعتی خانه مجاز است؟ گفت: نه من یادم نیست کسی این چنین مجوزی را صادر کرده باشد. وزیر کشور درباره حذف گزینه عجله دارم از تاکسی‌های اینترنی هم تاکید کرد که باید به این مورد رسیدگی شود.
تشکر از اقدامات جهادی در بازگرداندن اموال بابک زنجانی
سپهر خلجی، رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت درباره بازگشت اموال بابک زنجانی بیان کرد: اقدام جهادی بانک‌ مرکزی، وزارت نفت، اطلاعات سپاه و اهتمام قوه‌قضاییه در بازگشت اموال بابک زنجانی نقش تعیین‌کننده‌ای داشت.‌وی با اشاره به این‌که «امروز هم آقای رئیس‌جمهور در جلسه دولت از همه کسانی که در جمع شدن این پرونده نقش داشتند، تشکر کرد»، درباره این‌که آیا اموال به خزانه واریز شده یا خیر ،گفت: اجازه دهید در این موضوع دستگاه قضایی که متولی پرونده است، اطلاع‌رسانی کند. همان‌طور که در این یکی دو روز اخیر هم رئیس محترم قوه‌قضاییه و بقیه بخش‌ها اطلاع‌رسانی کردند، این موضوع به‌تدریج توسط مسئولان اطلاع‌رسانی می‌شود.
گروسی برای سفر به ایران اظهار تمایل کرده‌‌است
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی از اظهار تمایل رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به ایران خبر داد.
وی با بیان این‌که تعاملات ایران با آژانس در یک روال طبیعی تداوم دارد، افزود: در جهت رفع ابهامات و توسعه همکاری‌ها، گفت‌وگوها صورت می‌گیرد. آقای گروسی هم برای سفر به ایران اظهار تمایل کرده‌اند و در دستور کار ایشان است. در برنامه ما هم قرار دارد که در زمانی که تنظیماتش صورت بگیرد، انجام خواهد شد.