کشف 74 قبضه اسلحه بدون مجوز در خانه آلن دلون!

کشف 74 قبضه اسلحه بدون مجوز در خانه آلن دلون!

شلیک به سامورایی اغراق نیست بگوییم اخبار و حواشی این روزها درباره آلن دلون بیشتر از زمانی است که او ستاره سینمای جهان بود.

پس از شکایت و دعوای فرزندان او بر سر میراث این بازیگر که حسابی نام او را بر سر زبان‌ها انداخت، حالا خبر آمده که پلیس فرانسه ۷۲ قبضه اسلحه گرم را از خانه آلن دلون، اسطوره سینمای فرانسه، که هیچ‌یک مجوز قانونی ندارند، کشف و ضبط کرده است. این ستاره در چندین فیلم معروف خود از جمله «بورسالینو» نقش گانگسترهای اسلحه‌ به دست را بازی می‌کرد و همچنین قسمتی از معروفیتش برای بازی در نقش قاتل مرموز در فیلم «سامورایی» در سال ۱۹۶۷ است. دادستان اعلام کرده دلون ۸۸ ساله هیچ مجوزی برای نگهداری این سلاح‌ها نداشته است. 

گرامیداشت صد سالگی مارلون براندو در جشنواره فیلم  تورین 
شمع برای دون‌کورلئونه
«مردی که با یک زیرپوش هالیوود را فتح کرد»؛ این تعریف اغراق‌آمیز درباره مارلون براندو است که با نقش‌آفرینی در اثر الیا کازان به چشم آمد و توانست هالیوود را به تسخیر خود درآورد. او بیرون از حوزه سینما هم حواشی بسیاری داشت؛ از توجهش به استثمار بومیان آمریکا گرفته تا کمک‌های عام‌المنفعه بسیارش که مشهور بود. حالا جشنواره فیلم تورین ایتالیا صدمین سالگرد تولد مارلون براندو را با نمایش ۲۴ عنوان از فیلم‌های وی گرامی می‌دارد. بازیگری که برنده دو اسکار بود و برای سبک بازیگری ناتورالیستی و ارائه رگه‌های سرکشی در اجراهایش شهرت داشت. 

نام دنی آلوز از فهرست اسطوره‌های بارسلونا حذف شد   
حذف متجاوز!
تا همین چند سال پیش دنی آلوز، گوش راست تیم بارسلونا در نیوکمپ آقایی می‌کرد، چشم و چراغ هواداران بود و پاس‌های بی‌نظیرش مسی را به سمت تاریخ‌سازی می‌برد اما او حالا نه‌تنها باید چهار سال را در زندان بگذراند که حتی نامش هم از فهرست تاریخی اسطوره‌های باشگاه بارسلونا حذف شده است. آلوز که پس از لیونل مسی، فوق‌ستاره آرژانتینی و اسبق بارسا با ۴۳ جام، دومین بازیکن موفق تاریخ فوتبال است، ۴۰۸ بازی برای بارسا انجام داد و در این دوران، سه بار لیگ قهرمانان، سه بار سوپرجام اروپا، سه بار جام باشگاه‌های جهان، شش بار لالیگا و چهار بار کوپادل‌ری و سوپرجام اسپانیا را تصاحب کرد.