جبلی به دیدار رئیس‌جمهور منتخب رفت

جبلی به دیدار رئیس‌جمهور منتخب رفت

رئیس سازمان صداوسیما با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کرد. پیمان جبلی با حضور در دفتر مسعود پزشکیان‌، ضمن تبریک کسب اعتماد مردم شریف ایران اسلامی ازسوی رئیس‌جمهور منتخب، تصریح کرد: سازمان صداوسیما در راستای وظیفه ذاتی، ملی و انقلابی، به‌عنوان رسانه‌ملی همه تلاش خود را برای رقابتی کردن فضای انتخابات و ایجاد شور و نشاط در جامعه به‌کار گرفت و پس از این نیز آماده همکاری با جنابعالی و دولت محترم‌تان در راستای خدمت به ملت ایران است.

پزشکیان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران صداوسیما درایام انتخابات، بر اهمیت اطلاع‌رسانی شفاف و مسئولانه این سازمان به جامعه و ایفای نقش درانتقال صحیح مطالبات، خواسته‌ها و انتقادهای مردم به مسئولان و نیز انعکاس متقابل تلاش‌های دولتمردان تاکید کرد.

تشکیل جلسه برای برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور
جلسه هماهنگی کمیته‌ بین‌الملل ستاد برگزاری مراسم تحلیف چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری تشکیل شد.کمیته‌ بین‌الملل ستاد برگزاری مراسم تحلیف چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری به ریاست علیرضا شریفی، معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی و با حضور مدیران وزارت خارجه و تشریفات نهاد ریاست‌جمهوری و نماینده‌ای از سوی رئیس‌جمهور منتخب تشکیل شد.در این جلسه هماهنگی برای دعوت مهمان‌های خارجی در سطوح عالی پارلمانی و بین‌المللی صورت گرفت. بنابر گفته علیرضا سلیمی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس مراسم تحلیف مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب در نیمه اول مردادماه و بعد از برگزاری مراسم تنفیذ خواهد بود. طبق قانون،‌ مراسم تحلیف رئیس‌جمهور پس از مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور از سوی مقام معظم رهبری و با حضور رئیس دیوان‌عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی، رئیس قوه قضاییه و سایر مقامات کشوری و لشکری در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و طی آن رئیس‌جمهور منتخب بر‌اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که برعهده گرفته است به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا می‌کند.

ادامه تلاش برای بازگرداندن سهند به سطح آب
تلاش‌ها برای بازگرداندن تعادل ناوشکن سهند ادامه دارد.روزیکشنبه17تیرماه ناوشکن سهند که درحال تعمیر دراسکله‌ای در نزدیکی بندرعباس بود، به خاطر نفوذ آب به مخازن، تعادلش را از دست داد و دچار سانحه شد.به‌دلیل محدودیت عمق ساحل که حدود 14 متر است، امکان غرق‌شدن این ناوشکن وجود ندارد و تلاش نیروی دریایی ارتش برای بازگشت سهند به حالت تعادل در حال انجام است که تاکنون این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده است.درحالی تلاش‌ها برای بازگرداندن تعادل ناوشکن سهند ادامه دارد که بازگرداندن سهند به سطح آب و برقراری دوباره تعادل آن ممکن است مدتی طول بکشد.

رونمایی از موشک‌های ضد‌زره نقطه‌زن نیروی زمینی ارتش
فرمانده نیروی زمینی ارتش از رونمایی موشک‌های جدید ضد‌زره نقطه‌زن نیروی زمینی ارتش در آینده نزدیک خبر داد.امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره توانمندی‌های این نیرو اظهار داشت: نیروی زمینی آماده‌تر و توانمندتر از گذشته است وتیپ‌های این نیرودرمرزهامستقرهستند تا امنیت پایداررابرای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ارمغان بیاوریم.امیر سرتیپ حیدری در ادامه درباره دستاوردهای جدید این نیرو گفت: در آینده نزدیک، موشک‌های ضد‌زره نقطه‌زن جدید و همچنین تجهیزات جدید نیروی زمینی ارتش در حوزه ریزپرنده‌ها رونمایی می‌شوند. وی با اشاره به خودکفایی نزاجا خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش در تمامی ۲۳ رسته خود به خودکفایی کامل رسیده است.