حکم مجازات تتلو صادر شد

جزئیات اختصاصی «جام‌جم» از رأی دادگاه امیرحسین مقصودلو

حکم مجازات تتلو صادر شد

حکم ‌مجازات ‌تتلو ‌از سوی قاضی دادگاه انقلاب تهران صادر شد. بر اساس این حکم، تتلو‌ به زندان و مجازات تبعی محکوم شده است.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، دوشنبه ۱۴اسفند۱۴۰۲، نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مقصودلو ملقب به «تتلو» به ریاست قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی با حضور مستشار دادگاه، وکیل متهم و نماینده دادستان برگزار شد. تشویق نسل جوان به فساد و فحشا و فراهم‌کردن شرایط آن، فعالیت تبلیغی علیه نظام، دائر کردن سایت شرط‌بندی برای قمار و تشویق دیگران به آن، انتشار محتویات مستهجن در قالب تولید کلیپ و آهنگ، تحریک ودعوت از مخاطبان‌‌ به ارتکاب جرائم منافی عفت، مصرف موادمخدر، اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با توصیه به هواداران، فعالیت آموزشی و تبلیغی مغایر شرع اسلام، اتهامات امیرحسین مقصودلو در این پرونده است. تتلو در دفاعیاتش گفت: قصدم ترویج موادمخدر نبود، می‌خواستم برای کسانی که آلوده به مشروبات الکلی و موادمخدر هستند، جایگزین گیاهی معرفی کنم تا ضرر کمتری داشته باشد که این اشتباه بوده و اشتباهم را می‌پذیرم. قطعا اشتباهاتی داشتم و بسیاری از رفتارهای من اشتباه بوده است. به خاطر اشتباهاتی که داشتم، معذرت‌خواهی می‌کنم. در آخرین جلسه محاکمه، وکیل متهم در جایگاه قرار گرفت و اظهار کرد: طبق صحبت‌هایی که با متهم داشتم، تاکید کرده که می‌خواهد به جوان‌ها و نوجوان‌ها بگوید من تا آخر این راه را رفته‌ام، چیزی در پایان راهی که من رفتم، نبوده است؛ شما اشتباه من را نکنید. دولت‌های متخاصم برای استفاده ابزاری از امثال امیرحسین مقصودلو فرش قرمز پهن کرده‌اند.در پایان قضات دادگاه واردشورشده وتتلو را به حبس و مجازات تبعی محکوم کردند.
الهام رحیمی‌فر، وکیل تتلو با تایید این موضوع به جام‌جم گفت: با توجه به این‌که رأی دادگاه بدوی است، نمی‌توان به جزئیات آن اشاره کرد. آرای صادره از مراجع مختلفی صادر شده و بعضا سبک و سنگین است. هنوز قطعی نشده و شامل حبس‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت است.همچنین مجازات تبعی و تکمیلی برایش صادر شده است.