بخشش دختری که مادرش را کشت 

 بخشش دختری که مادرش را کشت 

دختر جوان که مادرش را به قتل رسانده و در یک قدمی اجرای حکم قصاص بود در دهه کرامت از سوی اولیای‌دم بخشیده شد.

به گزارش خبرنگار «جام‌جم»، روز هفتم فروردین سال 98 بود که دختری با آتش‌نشانی تهران تماس گرفت و برای نجات مادرش در خانه‌شان در محله خانی‌آباد کمک خواست. نیروهای امدادی به آنجا اعزام شدند و با شکستن قفل خانه با جسد مادر او در راه پله‌های خانه رو‌به‌رو شدند. لکه‌های خون اطراف او پاشیده شده و به نظر می‌رسید براثر ضربه به سرش به قتل رسیده باشد. با مشکوک بودن ماجرا موضوع به بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تهران گزارش شد. با تحقیقات از همسایه‌ها معلوم شد مقتول با دخترش اختلاف شدید داشته و حتی از سوی او به مرگ تهدید شده بود. با هماهنگی قضایی دختر مقتول به نام یلدا بازداشت شد و در ادامه تحقیقات گفت به دلیل اختلاف خانوادگی مادرش را کشته است که روانه زندان شد. دختر متهم به قتل در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد‌. برادرش و مادربزرگ‌و‌پدربزرگ مادری‌اش در دادگاه برایش قصاص خواستند. 
یلدا در جلسه محاکمه گفت‌: من و مادرم مدام با هم درگیری و اختلاف داشتیم. از او خواستم یک‌دانگ از خانه را به نام من سند بزند که نمی‌زد‌. او بیمار بود و به من رسیدگی نمی‌کرد‌. درگیری و اختلاف‌های‌مان زیاد شده بود‌. آن شب وقتی قلیان کشیدم پایم خورد به آن و زغال افتاد که سر همین موضوع با من دعوا کرد‌. جروبحث‌مان بالا گرفت‌. در نوشیدنی مادرم قرص ریختم و به او دادم که نوشید و بدحال شد.
با و که دوباره درگیر شدم، با آینه به سرش زدم و درگیری‌مان از سر گرفته شد. در ادامه ضربه‌هایی به سرش زدم، ولی او پاهایم را گرفت و می‌کشید که او را هل دادم و به در و دیوار خورد و روی پله‌ها افتاد. سرش شکسته بود‌. مانده بودم چه کنم .مادرم مرده بود‌. صحنه‌سازی راه انداخته، بیرون رفتم و بعد در تماس دروغین، آتش‌نشانی را به خانه‌مان کشاندم که آنها جسد را پیدا کنند و گمان ببرند مرگ او بر اثر سقوط از پله‌ها بوده. قضات حکم به قصاص وی دادند که این رای در شعبه 41 دیوان‌عالی کشور تایید و پرونده به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارسال شد. با گذشت بیش از سه سال از ماجرا، وقتی یلدا در یک قدمی اجرای حکم قصاص قرار گرفته بود با تلاش واحد صلح‌و‌سازش دادسرای جنایی تهران در دهه کرامت رضایت اولیای‌دم جلب شد. 
محمدی، قاضی شعبه سوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر گفت‌: مادربزرگ و پدربزرگ مادری، نوه خطاکار خود را در حالی بخشیدند که پسر مقتول هم خواهرش را به شرط پرداخت دیه به او بخشید.