کشتن مادر و خواهرزن برای تصاحب ارثیه 1000میلیاردی

کشتن مادر و خواهرزن برای تصاحب ارثیه 1000میلیاردی

داماد خانواده که برای تصاحب اموال و دارایی1000میلیاردی خانواده همسرش، مادر و خواهر او را با اجیر‌کردن دو قاتل به قتل رسانده بود؛ همراه سه همدستش بازداشت شد. 

به گزارش خبرنگار جام‌جم، ساعت 8 و50 دقیقه صبح پانزدهم بهمن امسال جسد دختری 35 ساله در آشپزخانه و مادر 60 ساله‌اش در اتاق‌نشیمن خانه‌شان در طبقه چهارم خانه‌ای در خیابان پیامبر، وحدت سوم در غرب تهران کشف شد‌. هر دو با روسری خفه شده بودند و فقط گوشی‌های‌شان سرقت شده بود‌. با تحقیق از نامزد دختر جوان که اجساد را یافته بود معلوم شد او با آن دختر در شرکت تحقیقاتی کار می‌کرده و او آخرین‌بار تلفنی و پیامکی با نامزدش در ارتباط بوده، آن روز  نیز به‌دنبال او رفته و دو مرد غریبه را دیده که از روی دیوار به خیابان پریدند‌. قصد داشته سد راه‌شان شود که مهاج‌مان که کلاه زمستانی برسر و ماسک زده بودند با چاقو او را تهدید و فرار کرده‌اند. در تحقیق ازهمسایه‌ها نیز معلوم شد، پدر فوت شده خانواده 1000میلیارد تومان دارایی و مغازه‌های متعددی در یک پاساژ داشته که ماهانه 500 میلیون تومان کرایه این مغازه‌ها بوده است. در تحقیقات ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران دو گوشی سرقتی که تخریب شده بود را در باغی حوالی خانه مقتولان پیدا کردند. علاوه بر آن معلوم شد که داماد اول خانواده رستوران‌دار ورشکسته است. او شب قبل در حوالی خانه مقتولان دیده شده بود. با دستور قضایی ماموران به بازبینی فیلم‌های بیش از 20 دوربین مداربسته اطراف خانه مقتولان پرداختند که معلوم شد دو مهاجم از پرایدی پیاده شده که با شناسایی راننده خودرو مشخص شد آنها مسافران اینترنتی‌اش بودند.
تحقیقات بعدی ماموران نشان می‌داد که داماد اول خانواده یک روز بعد از جنایت چهار میلیارد و 500 میلیون تومان به حساب مردی که صاحب رستورانی در تهران بوده، واریز کرده و او در ادامه به دو مرد دو میلیارد تومان از این پول را داده بود. همچنین پی بردند که صاحب یکی از حساب‌ها کارگر مرد رستوران‌دار و دیگری کارگر جیگرکی بوده که به غرب کشور رفته است. با دستور قضایی بعدازظهر سه‌شنبه این چهار نفر در چهار عملیات در تهران و غرب کشور بازداشت شدند. بازجویی‌ها نشان داد، داماد خانواده طراح قتل‌ها بود که در اظهاراتش گفت: وسوسه تصاحب اموال میلیاردی خانواده همسرم هفت ماه قبل به جانم افتاد. سه ماه قبل نقشه قتل‌ها را طراحی کردم. به دوست رستوران‌دارم گفتم که دوستم با خانواده‌ای اختلاف دارد و اگر کمک کنم آنها را بکشیم، چهار میلیارد و 500 میلیون تومان نصیبش می‌شود. بعد از چند روز قبول کرد. کارگر خودش و کارگر جیگرکی را به من معرفی کرد. آنها سابقه سرقت خانه داشتند. شب قبل به خانه مقتولان رفته و فهمیدم ماشین لباسشویی خراب است با آن دو کارگر هماهنگ کردم و روز بعد به بهانه این‌که تعمیرکار هستند به خانه آنها رفتند. بعد از قتل پول را برای‌شان واریز کردم. 
همچنین مرد رستوران‌دار که قاتلان را استخدام کرده بود، گفته‌های او را تایید کرد و گفت به هر کدام از کارگران یک میلیارد تومان دستمزد داده است. همچنین دو متهم به نام‌های شهاب و شهرام که 30 ساله بودند مورد بازجویی قرار گرفتند و گفتند با طناب آن دو را خفه کرده‌اند و بعد دستمزدشان را گرفته‌اند. 
موسی رضازاده، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: تحقیقات از متهمان در حالی ادامه دارد که قرار شد از طراح جنایت دوباره تحقیق کنند که آیا قصد قتل همسرش و تصاحب اموال او را هم داشته یا نه؟

شهاب 30 ساله یکی از عاملان این جنایت هولناک در غرب تهران است. می‌گوید وسوسه یک میلیارد تومان دستمزد باعث شد او قاتل شود. در حاشیه جلسه بازپرسی با او گفت‌وگو کردیم که می‌خوانید.
 
مقتولان را می‌شناختی؟
نمی‌شناختم و اولین‌بار آن دو را می‌دیدم. یک‌سال قبل از شهرستان به تهران آمدم و کارگر رستوران بودم. کارفرمایم ما را به دوستش معرفی کرد. او خواست این دو زن را بکشیم تا مشکل دوستش حل شود. نگفت با مقتولان فامیل است. 
 
از روز قتل بگو؟
روز قتل طناب در ساک‌مان گذاشتیم. به بهانه تعمیر ماشین لباسشویی به آنجا رفتیم. در را باز کردند و وارد شدیم. دختر جوان در آشپزخانه بود. تسمه ماشین لباسشویی را باز کرده و مشغول تعمیرات شدیم. دقایقی بعد به او حمله‌ور شدیم. دهانش را گرفتم و دوستم طناب دور گردنش انداخت که خفه شد. بعد برای اطمینان از مرگش روسری را دور گردنش گره زدیم. مادرش در اتاق خواب بود، سراغش رفتیم که فرار کرد سمت اتاق‌نشیمن که او را هم به همان شیوه کشتیم و روسری را دور گردنش گره زدیم. 
 
بعد از فرار کجا رفتید؟
وسایل‌مان و گوشی‌های‌شان را برداشته و فرار کردیم‌. ریموت نداشتیم در باز نشد و از دیوار به خیابان پریدیم. داماد خانواده سر رسید و او را با چاقو تهدید کردیم. روز بعد یک میلیارد تومان به حساب هردوی‌مان آمد.