استرداد کلاهبردار 950 میلیاردی

استرداد کلاهبردار 950 میلیاردی

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد متهم کلاهبردار ۹۵۰۰ میلیارد ریالی خبر داد.

به گزارش جام جم، سردار مجید کریمی در این باره اظهار کرد: در راستای توسعه دیپلماسی انتظامی و همکاری‌های فرابخشی فراجا، کلاهبردار ۹۵۰۰ میلیارد ریالی تبعه یکی از کشورهای همسایه، با تلاش پلیس بین‌الملل فراجا، بازداشت و از طریق مرز هوایی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) مسترد شد. 
رئیس پلیس بین‌الملل فراجا در ادامه افزود: این متهم چندی پیش در کشور خود اقدام به اخذ یک فقره وام بانکی به مبلغی معادل ۹۵۰۰ میلیارد ریال از بانک سهامی بازرگانی، در ازای احداث یک سردخانه در زمینی به مساحت چهار هکتار می‌کند. وی به محض دریافت وام، ضمن عدم استفاده از آن در مورد معین شده، پس از متواری شدن، با تنظیم قرارداد‌های صوری اقدام به نقل و انتقال مبلغ به سایر کشورهای همسایه می‌کند.
 وی خاطرنشان کرد: با توجه به شکایت شاکیان، اینترپل آن کشور، موفق به صدور یک فقره اعلان قرمز علیه نامبرده شده و با عنایت به ذکر نام جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که احتمال مشاهده فرد مورد نظر در آنجا متصور است، شناسایی و دستگیری مشارالیه در دستور کار پلیس بین‌الملل فراجا قرارگرفت.
سردار کریمی ضمن اشاره به اعلان قرمز و ثبت مشخصات هویتی متهم در مبادی مرزی کشور بیان کرد: متهم هنگامی که قصد داشت از مرز هوایی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شود، با هوشمندی مأموران فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مرز هوایی فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) بازداشت و در اختیار مأمورین پلیس بین‌الملل قرار گرفت.  
پس از هماهنگی با قوه قضاییه و اینترپل کشور مربوطه، زمینه استرداد متهم فراهم و با تلاش مؤثر مأمورین پلیس بین‌الملل فراجا، از همان طریق به کشورش مسترد شد.