تروریست‌ها در تور امنیتی ایران

با صدور اطلاعیه‌ای ‌توسط وزارت اطلاعات اعلام شد

تروریست‌ها در تور امنیتی ایران

روابط‌عمومی وزارت اطلاعات طی بیانیه‌ای به شرح زیر، جزئیات بازداشت اعضای بزرگ‌ترین شبکه تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی در چند استان کشور را اعلام کرد که متن آن در ادامه آمده است:

باسمه‌تعالی
با عرض تسلیت، ایام سوگواری حضرت اباعبدا...‌الحسین(علیه‌السلام) و خاندان مطهر و یاران با‌وفایش و نیز عرض تسلیت شهادت چهار نفر از مأموران خدوم پلیس راه جنوب‌شرق کشور به تمامی دلاورمردان حافظ امنیت ایران اسلامی، به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند؛
اعضای شبکه‌ گسترده تروریستی که قصد انجام اقدامات متعدد خرابکارانه در استان‌های تهران، کرمان، اصفهان، کهگیلویه‌و‌بویراحمد، کردستان و مازندران را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان‌های مذکور شناسایی و بازداشت شدند.
اعضای این شبکه که به‌واسطه‌ کانون‌های تروریستی مستقر در کشورهای دانمارک و هلند به سازمان جاسوسی رژیم اشغالگر قدس متصل هستند و توسط آن رژیم حمایت مالی و تجهیزاتی می‌شدند، در آستانه ماه محرم قصد انجام چندین عملیات تروریستی در استان‌های یاد شده را داشتند. ازجمله برنامه‌ریزی اقدام انفجاری در محل مزار «سپهبد مجاهد شهید حاج‌قاسم سلیمانی(ره)» و نیز در برخی مراکز تجمعات مردمی و اماکن سوختگیری، همچنین انفجار دکل‌های برق و ایستگاه‌های گاز به‌منظور اخلال در تأمین نیازهای داخلی و صادراتی و اهداف دیگری از این قبیل. از این هسته‌ها تعداد 43 بمب با قدرت تخریب بالا و قابلیت کنترل از راه دور، کشف و خنثی شد.
از بمب‌های پیش‌گفته، 20 بمب ویژگی پرتابی دارد که به قصد استفاده علیه هیئات و تکایا آماده شده بود. علاوه بر آن چند خانه‌ تیمی، انواع سازه‌های فلزی انفجاری، چاشنی‌های مربوط، انواع مواد شیمیایی صنعتی و مواد پیش‌ساز انفجاری، کیت‌های الکترونیکی، ریموت‌های کنترلی برای هدایت انفجار از راه دور، فیتیله‌های انفجاری، چندین قبضه کلت کمری، سلاح‌های شکاری ساچمه‌زن و مقادیر فراوانی سلاح سرد و ابزارهایی صرفا با کاربرد در اغتشاشات خیابانی کشف و ضبط شد.
اعضای هسته‌های بازداشت شده، پیش از این نیز به‌عنوان اقدامات آزمایشی و توان‌سنجی برای ارائه به کارفرمایان مستقر در دانمارک و هلند، چند عملیات ایذایی انجام داده و عکس و فیلم آنها را برای رسانه‌های تروریستی مستقر در اروپا و آمریکا ارسال کرده بودند؛ همچون پرتاب کوکتل‌مولوتف به ساختمان‌های دولتی، حملاتی به پایگاه‌های بسیج، آتش‌زدن چند بانک، چندین دستگاه عابربانک، اتوبوس‌های شهری، آنتن‌های مخابراتی، ایجاد انفجار در مقابل دفتر یکی از مراجع عظام در ساری، نصب پرچم رژیم موقت صهیونیست و پرچم‌های منتسب به گروهک‌های سلطنت‌طلب در محل‌های مختلف و... .
این تروریست‌ها اخیرا قصد ورود به فاز عملیات وسیع خرابکارانه را داشتند که با هوشیاری و تله‌گذاری جان‌برکفان گمنام و فداییان ایران اسلامی، از عملیات تروریستی آنها پیشگیری شد.وزارت اطلاعات همچنان‌که قبلا نیز اعلام کرده است، حق خود را در تعقیب تروریست‌های نیابتی در فراسوی مرزهای کشور، محفوظ دانسته و اقدامات مقتضی علیه حامیان تروریسم را همچنان در دستور کار خود خواهد داشت. همچنین به کشورهایی که با داعیه حمایت از حقوق بشر، آگاهانه به پایگاه و مأمن رسمی و آشکار تروریسم تبدیل شده‌اند هشدار می‌دهد که تروریست‌ها هیچ‌گاه به حامیان خود وفادار نمانده‌اند و میزبانی از جانیان حرفه‌ای، همیشه هزینه‌بر بوده است.
در پایان از هیئات، تکایا و سایر مجالس عزاداری و از تمامی عزاداران حسینی استدعا دارد که در این ایام ضمن دعا برای شکست توطئه‌های دشمنان و موفقیت مرزداران و حافظان امنیت کشور، همچون گذشته با هوشیاری کامل، ضمن همکاری با خادمان جان برکف خود و حافظان امنیت کشور، هر مورد مشکوک را به ستاد خبری وزارت اطلاعات(113) یا نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیجی حاضر در محل گزارش کنند.