تنفس مصنوعی به اسرائیل با دروغ

تنفس مصنوعی به اسرائیل با دروغ

درست در بحبوبه جنگ اسرائیل علیه مردم غزه و درحالی که یک ماه از عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذشت، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبرانقلاب در نیمه آبان‌ماه دیدار کرد، دیداری مهم در قلب تهران که برای صهیونیست‌ها خیلی گران تمام شد.

ششمین ارتش برتر دنیا توسط ضعیف‌ترین گروه مقاومت یعنی حماس، زمینگیر شده بود وحیثیت اطلاعاتی و سیاسی این رژیم از 7 اکتبر تاریخی زیر سؤال رفته بود وحالا مخابره این تصویر که پیام آن وحدت جبهه مقاومت و دست برتر مبارزان فلسطینی بود، باعث شد صهیونیست‌ها در عملیات رسانه‌ای بخواهند آن را خنثی و به ضد خود تبدیل کنند. بنابراین دوباره رویترز که به اخبار جعلی و ساختگی مشهور شده، جلو افتاد و دست به روایت‌سازی زد. البته در این تایم‌لاین، اعضای برجسته حماس این خط جعلی را تکذیب کردند و سردار قاآنی هم پیام مهمی به گردان‌های قسام داد تا بازی روانی و رسانه‌ای صهیونیست‌ها عملا بی‌اثر شود.

این اولین بار نیست که رویترز به نقل از منابعی نامشخص اقدام به انتشار اخبار دروغ می‌کند. این رویه چه پیرامون مذاکرات، چه در ماجرای آبان 98 و چه در بلوای پاییز سال 1401 هم مسبوق به سابقه بوده است. اما این بار این خبرگزاری در پیام برساخته خود مدعی شد رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس به او اعلام کرده از آنجا که تهران اطلاعی از تهاجم این گروه به اسرائیل نداشته است، تمایلی به ورود به این جنگ ندارد! دروغی که با واکنش حماس مواجه شد و عضو سیاسی این دفتر از اساس این خبرسازی را تکذیب کرد. البته خط ‌حزب‌ا...، نشریه متعلق به دفتر رهبر انقلاب هم خبر رویترز را تکذیب کرد و در آخرین شماره خود، خبر منتشر شده در خبرگزاری رویترز محتوای دیدار رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبر ‌انقلاب ‌اسلامی ‌ایران را «سراسر کذب» توصیف کرده است. در دیدار 14آبان اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و هیأت همراه، گزارشی از آخرین تحولات غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و همچنین تحولات کرانه باختری را به رهبر انقلاب ارائه داده بودند و ایشان هم با قدردانی مجدد از صبر و استقامت مردم استوار غزه و اظهار تأسف شدید از جنایات رژیم صهیونیستی که با حمایت مستقیم آمریکا و برخی کشورهای غربی انجام می‌شود بر سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از نیروهای مقاومت فلسطین در مقابل اشغالگران صهیونیست تأکید کرده بودند. 
     
رابطه خوب و متمایز حماس با ایران
این عملیات روانی صهیونیست‌ها علیه جبهه مقاومت سبب شد روز25آبان اسامه حمدان، عضودفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین(حماس) طی گفت‌وگویی، ضمن تکذیب این خبر آن را دروغ و افترای محض اعلام و تاکید کند که خبرگزاری رویترز به جای ارائه اطلاعات، اقدام به انتشار دروغ‌های بی‌ارزش کرده است. وی در این گفت وگو تاکید کرد: آنچه در خبر منتشره توسط خبرگزاری رویترز درباره دیدار برادر مجاهد اسماعیل هنیه با حضرت آیت‌ا... العظمی سیدعلی خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی آمده، دروغ و افترای محض است و این خبرگزاری به جای ارائه اطلاعات، اقدام به انتشار دروغ‌های بی‌ارزش‌کرده است.
اسامه حمدان همچنین افزود: همگان از ماهیت رابطه بین جنبش حماس و جمهوری اسلامی ایران و همچنین موضع این کشور در حمایت از قضیه، ملت فلسطین و مقاومت آن و به ویژه جنبش حماس اطلاع دارند و دیدگاه حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در پشتیبانی از مقاومت فلسطین را می‌دانند. بنابراین به دلیل ضروریات و ماهیت رابطه بین طرفین، نمی‌توان مطالبی از این دست را باور کرد. عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین(حماس) ادامه داد: ما درباره این دیدار مثبت هیچ‌گونه اظهارنظری نکردیم. بلکه می‌گوییم که این دیدار، در ادامه روند رابطه خوب و متمایز حماس با جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. عضو دفتر سیاسی جنبش حماس درباره دلایل انتشار این گونه اخبار گفت: طبیعی است به این نتیجه برسیم که انتشار این گونه اخبار مغرضانه، ناشی از دو دلیل اصلی است. اولا: مقاومت غزه در عملکردش در زمینه تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی موفق بوده و همگان به میزان جنایات این رژیم و حملاتش به زنان، کودکان و غیرنظامیان بی‌دفاع پی برده‌اند. ثانیا: میزان تأثیرگذاری و کارآیی مقاومت در زمینه هدف قرار دادن دشمن، ارتش و ماشین‌آلات جنگی آن را نشان می‌دهد.
     
دروغ‌سازی، کسب و کار رسانه‌های نزدیک به اسرائیل
وی یادآور شد: انتشار این‌گونه اخبار، همچنین تلاشی برای تخریب وجهه مقاومت [فلسطین] و محور مقاومت در منطقه از طریق انتشار اخبار دروغ یا تلاش برای طرح مطالب منفی درباره آنهاست. زیرا بی‌تردید نفوذ مقاومت در سطح منطقه در حال افزایش است که این امر باعث نگرانی شدید رژیم اسرائیل و حامیانش است وهر اندازه که مقاومت پیشروی کند و نقش آن افزایش یابد، به همان اندازه باعث نگرانی دشمن خواهد شد و درنتیجه ازهمه ابزارهای انتشاراخبار ومطالب دروغ وساختگی بهره‌خواهد گرفت. ما مشاهده کردیم که چگونه دشمن صهیونیستی از ۴۰روز پیش تاکنون دررویارویی با مقاومت برای تحریف و جعل بسیاری از مسائل و دروغ‌پردازی تلاش کرده‌است. به همین دلیل، مایه تعجب نخواهد بود که برخی طرف‌ها از رسانه‌ها نیز در زمینه دروغ در جهت هدف‌های دیگر بهره‌برداری کنند. عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین درباره وضعیت میدانی در نوار غزه گفت: بی‌تردید رویارویی مستقیمی بین مقاومت و اشغالگران در حال وقوع است و در هر ساعتی از شبانه‌روز، مقاومت با نیروهای نظامی و ماشین جنگی صهیونیست‌ها که به‌وسیله آنها وارد نوار غزه می‌شوند درگیر است و مقاومت، با اراده کامل و قوی خود، نبرد را براساس نقشه‌های از پیش تعیین‌شده به پیش می‌برد و ما بر این باوریم که ان‌شاء‌ا... نتیجه این رویارویی، پیروزی بر دشمن خواهد بود. وی تصریح کرد: دشمن اعتراف کرده‌است که از زمان آغاز عملیات زمینی حداقل ۴۵۰سرباز و افسر صهیونیست کشته و زخمی شده‌اند و مقاومت به‌طور صریح و واضح اعلام کرده که در جریان عملیات زمینی، توانسته است ۱۸۰دستگاه از ماشین‌آلات جنگی رژیم‌اشغالگر اعم از تانک یا نفربر زرهی  را هدف قرار داده و آنها را به‌طور کلی یا جزئی منهدم کند. اسامه حمدان همچنین تأکید کرد: مقاومت همچنان بر این باور است که هنوز در ابتدای عملیات رویارویی و مقابله با اشغالگران است و بر ادامه رویارویی و مقابله با تجاوز اشغالگران تأکید و اصرار دارد و بر این باوریم که آمار اعلام شده درباره انهدام ماشین‌آلات جنگی دشمن، حداقل ۱۵‌درصد از تعداد تجهیزات و ماشین‌آلات ارسالی برای عملیات تجاوز به نوار غزه را تشکیل می‌دهند. به‌هر حال، ما به پیروزی از طرف پروردگار اطمینان داریم. 
   
حضور صحنه‌ای حزب‌ا... 
عضو ارشد جنبش حماس درباره حمایت محور مقاومت در لبنان، عراق و یمن مقاومت فلسطین گفت: بی‌تردید برادران مقاومت لبنان در حزب‌ا... از همان آغاز نبرد به‌طور مستقیم در حمایت از برادران‌شان در غزه وارد صحنه شدند و بی‌تردید برادران‌شان در مقاومت فلسطین از رویارویی این برادران با دشمن و تقدیم شهدا در این نبرد در راه قدس قدردانی می‌کنند.
اسامه حمدان افزود: همچنین طبیعتا باید از تلاش‌ها و اقدامات برادران‌مان در مقاومت عراق یا انصار‌ا... تقدیر کنیم، زیرا این اقدامات یک پیام آشکار به جهان و همه طرف‌های ذی‌ربط است که مقاومت در همه جا، یک هدف و دیدگاه واحد دارد و هدف واضح و آشکار اعلامی آن، آزادسازی فلسطین، بیت‌المقدس و مسجد‌الاقصی است.
عضو ارشد جنبش حماس تأکید کرد: این هدف، فقط آرزو، شعار یا باور نیست. بلکه راه و برنامه عملی است که همه تلاش‌ها برای آن به عمل می‌آید و همه امکانات برای آن بسیج می‌شود. علاوه بر این در رأس همه آنچه در این راه تقدیم می‌شود شهدای ما هستند که آنها را مورد تقدیر و تکریم قرار می‌دهیم و از خداوند سبحانه و تعالی می‌خواهیم آنها را بپذیرد. همچنین مشاهده می‌کنیم که در این راه شاهد شهادت مجاهدانی از کشورهای مختلف و در جبهه‌های متعدد و شرایط اجتماعی متفاوت هستیم که بدون اعتنا به تهدیدات یا حجم ماشین جنگی یا توانایی‌های دشمن در زمینه وارد آوردن ضربه، وارد صحنه می‌شوند و پیشروی می‌کنند و این امر را جزو نیازمندی‌های دستیابی به پیروزی می‌دانیم و قطعا خداوند مجاهدان را یاری خواهد کرد که او توانا و شکست‌ناپذیر است.

پیام فرمانده ایرانی به گردان‌های القسام
در این سوی میدان هم سردار قاآنی موضع مهمی را اعلام و تاکید کرد: فلسطین و منطقه پس از طوفان‌الاقصی آن‌گونه که قبل از آن بود، نخواهد بود؛ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی به فرمانده گردان‌های القسام تأکید کرد: «حماسه بزرگی به‌نام طوفان‌الاقصی خلق کردید که با یاری خداوند و به‌دست مجاهدان گردان‌های القسام و مجاهدان مقاومت در غزه به انجام رسید. ضعف و شکنندگی رژیم غاصب صهیونیستی را به‌وضوح نشان دادید و به‌صورت عملی و قاطع نشان دادید که رژیم از تار عنکبوت ضعیف‌تر است. فلسطین و منطقه پس از طوفان‌الاقصی آن‌گونه که قبل از آن بود، نخواهد بود.» وی افزود: «برادران شما در محور بیت‌المقدس و مقاومت با شما متحد هستند و اجازه نخواهند داد دشمن به اهداف کثیف خود در غزه و فلسطین برسد.»

مریم عاقلی - گروه سیاسی